Meble Meranti

W tej kategorii znajdziecie Państwo meble ogrodowe z niezwykle modnego w ostatnim czasie drewna meranti.

W Polsce szczególną popularnością cieszą się meble ogrodowe wykonane z drewna Meranti. Właściciele ogrodów jak i tarasów chętnie je nabywają Terminem „meranti” określa się drewno z drzew rodzaju Shorea. To drzewa liściaste, które rosną główni...

W tej kategorii znajdziecie Państwo meble ogrodowe z niezwykle modnego w ostatnim czasie drewna meranti.

W Polsce szczególną popularnością cieszą się meble ogrodowe wykonane z drewna Meranti. Właściciele ogrodów jak i tarasów chętnie je nabywają Terminem „meranti” określa się drewno z drzew rodzaju Shorea. To drzewa liściaste, które rosną głównie w Malezji i Indonezji.

Meble z drzewa meranti przyciągają wzrok – zarówno strukturą, jak i kolorem przypominają mahoń. Ponieważ materiał ten dobrze chłonie farby, wykonane z niego meble są dostępne w różnych kolorach. Wspomnieć warto także o trwałości mebli meranti. Mimo że drewno jest miękkie, to odpowiednio zakonserwowane, nie chłonie wilgoci i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

JAK ZADBAĆ O MEBLE MERANTI?

Dbanie o nie sprowadza się do ich regularnego konserwowania przy wykorzystaniu specjalnych środków. Prace konserwacyjne warto powtarzać regularnie, najlepiej dwa razy w roku – przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu letniego. To najlepszy sposób, aby uchronić meble przed wilgocią.

Więcej