Ostatnie artykuły na blogu

Stół ogrodowy - drewno, technorattan czy plastik?

Stół w ogrodzie pełni bardzo ważną funkcję. Jest niezastąpiony przy spotkaniach z rodziną i znajomymi w okresie gorących, letnich dni. Zakup stołu ogrodowego wiąże się z wieloma korzyściami, jednak jego wybór wcale nie jest taki prosty. Na rynku dostępne są stoły wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej wybieramy te z drewna, technorattanu bądź plastiku. Czym się różnią?
Czytaj dalej

Poduszka na leżak ogrodowy - jaką wybrać?

Leżak ogrodowy zapewnia komfort podczas letnich dni. Możemy się na nim zrelaksować, opalać czy nawet czytać książkę. Pełni ważną funkcję w ogrodzie i wielu z nas nie wyobraża sobie jego bez leżaka. Decydując się na jego zakup, niestety bardzo często zapominamy o poduszce, która pełni równie ważną rolę. Czym kierować się przy jej wyborze? Czym powinna charakteryzować się odpowiednia poduszka na leżak ogrodowy?
Czytaj dalej

Wiszący fotel ogrodowy - na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Fotel wiszący w ogrodzie to nie tylko ciekawa ozdoba, ale przede wszystkim funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu mebel. Nie bez powodu wiszący fotel stał się tak naprawdę letnim hitem. Chcąc go zakupić, należy jednak zwrócić na kilka ważnych aspektów, które mogą pozwolą nam wybrać model odpowiadający naszym wymaganiom. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiszącego fotela ogrodowego?
Czytaj dalej

Jak dbać o ogród jesienią?

Rozpoczynająca się jesień wiąże się z ogrodowymi porządkami. Konieczne jest bowiem przygotowanie ogrodu na nadchodzącą wielkimi krokami zimę. Od tego, jak przygotujemy nasz ogród w niemałym stopniu zależy to, jak będzie on wyglądał wiosną. Z tego też powodu tak ważne jest, by o niczym nie zapomnieć. Jak powinniśmy zadbać o ogród jesienią? Jakie prace należy wykonać?
Czytaj dalej

Warzywnik w ogrodzie - jakie warzywa? Jak uprawiać?

Ogród warzywny jest miejscem, w którym możemy uprawiać pyszne i przede wszystkim zdrowe warzywa. Coraz więcej osób decyduje się na jego założenie, i słusznie, bowiem niesie to za sobą wiele korzyści. Zanim jednak zdecydujemy się na posadzenie warzyw w ogrodzie, powinniśmy dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo. Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, jednak przyda się podstawowa wiedza. W jakim miejscu posadzić warzywa oraz jak je uprawiać?
Czytaj dalej

Sadzenie drzew i krzewów krok po kroku

Jeśli chcemy, by drzewa i krzewy w naszym ogrodzie prawidłowo i szybko rosły, wymagają prawidłowego posadzenia. Choć nie jest to wcale skomplikowany zabieg, z pewnością wymaga od nas odrobiny wiedzy. Niemałe znaczenie ma bowiem technika sadzenia czy nawet wybór właściwego terminu i terenu. O czym należy wiedzieć, chcąc posadzić drzewo lub krzewy?
Czytaj dalej

Jakie wybrać meble ogrodowe? Drewno czy technorattan?

Wybór mebli ogrodowych to trudne zadanie, w końcu na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, a także materiałów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się meble drewniane oraz te wykonane z technorattanu. Czym różnią się od siebie te dwa materiały? Kiedy powinniśmy wybrać drewno, a kiedy technorattan? Dowiedz się!
Czytaj dalej

Jak zaaranżować ogród w stylu śródziemnomorskim?

Ogród w stylu śródziemnomorskim to idealne miejsce do wypoczynku. Posiadając zmysł estetyki i wystarczające finanse, bez problemu możemy styl ten przenieść do naszego ogrodu. Dzięki temu, będziemy mogli na co dzień cieszyć się pięknem przybrzeżnych obszarów Grecji bądź Hiszpanii we własnym obszarze podmiejskim. Dowiedz się, jak zaaranżować ogród w stylu śródziemnomorskim! Poznaj tipy, wskazówki i charakterystyczne cechy dla tego stylu.
Czytaj dalej

Oczko wodne w ogrodzie - dlaczego warto je mieć?

Wbrew pozorom, oczko wodne nie jest trudnym w realizacji rozwiązaniem. Może jednak nieść za sobą wiele korzyści! Dzięki wodzie, ogród nabiera tak naprawdę nowego, ciekawszego charakteru. Cieszy oko zarówno domowników, jak i przybyłych gości. Poznaj największe zalety i korzyści posiadania oczka wodnego w ogrodzie - być może sam się przekonasz!
Czytaj dalej

Modny ogród - trendy na rok 2020

Wraz z nowym sezonem, pojawiły się również nowe trendy. Każda osoba posiadająca ogród chce, by prezentował się możliwie jak najlepiej oraz zachwycał swoim niebanalnym designem. Rok 2019 minął dość minimalistycznie, głównym trendem były płoty z drewnianych pniaków, a także pojawiła się moda na powierzchnię uprawną w kierunku warzyw i owoców. Jak kształtują się tegoroczne trendy i co jest na czasie w roku 2020? Dowiedz się!
Czytaj dalej

Artykuły