Ostatnie artykuły na blogu

Sposoby na optyczne powiększenie ogrodu

Osoby, które są posiadaczami niewielkich ogrodów, często czują się w nich klaustrofobicznie. Niewielka przestrzeń potrafi naprawdę irytować i uniemożliwiać spokojny wypoczynek czy zabawę. Na szczęście istnieje wiele takich sposobów, które pozwalają na optyczne powiększenie nawet najmniejszego ogrodu. Dowiedz się, jak zaprojektować ogród, aby wyglądał na znacznie większy!
Czytaj dalej

Przechowywanie i czyszczenie grilla ogrodowego - jak dbać?

Chyba każdy z nas lubi grillować - czynność ta stała się świetną formą rozrywki. Gdy tylko nadciągają ciepłe dni, wyciągamy sprzęt i w wolnym czasie zasiadamy w ogrodzie do stołu ze znajomymi bądź rodziną. Bez wątpienia każdy posiadacz grilla ogrodowego chce, by sprzęt ten służył mu jak najdłużej - aby tak było, należy o niego odpowiednio dbać, a w razie różnego rodzaju usterek - naprawiać.
Czytaj dalej

Konserwacja parasola ogrodowego - co i jak?

W letnim sezonie jesteśmy przyzwyczajeni do regularnego czyszczenia stołów i krzeseł, które znajdują się w naszych ogrodach. Niestety często zapominamy o innych, ważnych rzeczach, takich jak chociażby parasole ogrodowe. One również wymagają odpowiedniej konserwacji. Jeśli zależy nam na tym, aby parasol ogrodowy służył nam przez kolejne lata, powinniśmy o niego dbać. Jak powinna więc wyglądać prawidłowa konserwacja parasola?
Czytaj dalej

Ogród w stylu japońskim - aranżacja, zasady projektowania

Styl japoński pomaga osiągnąć równowagę i się wyciszyć. Jest pozbawiony bałaganu, kieruje się prostotą i minimalizmem. Styl ten podbił świat designu i wnętrz, coraz częściej wprowadzamy go do naszych ogrodów, jak i mieszkań. Stał się ceniony i podziwiany na całym świecie. Urządzenie ogrodu w tym stylu nie należy do łatwych zadań, jednak bez wątpienia pozwala osiągnąć oryginalny i ciekawy efekt końcowy. Podpowiadamy, jak urządzić i zaaranżować ogród, aby w jak największym stopniu nawiązywał do stylu japońskiego.
Czytaj dalej

Wybór odpowiedniego grilla ogrodowego - czym się kierować?

Chyba każdemu z nas ciężko jest sobie wyobrazić lato bez grillowania. Stało się ono niezwykle popularną metodą przygotowywania posiłków, które dla większości z nas, są po prostu przepyszne. Grillowanie to również świetna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną czy znajomymi. Aby jednak móc w pełni cieszyć się pysznym smakiem, potrzebny jest nam dobry sprzęt. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego grilla ogrodowego.
Czytaj dalej

Hamak, leżak czy leżanka - co sprawdzi się w moim ogrodzie najlepiej?

Ogród nie jest miejscem, które powinno kojarzyć nam się z pracą przy ogródku czy koszeniem trawy. To miejsce, w którym możemy odpocząć, nacieszyć się bliskimi osobami i piękną pogodą! Aby było to możliwe, potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt, umożliwiający wygodne siedzenie czy też leżenie. Oprócz stołu z krzesłami, służącego do jedzenia posiłków z innymi, przyda nam się również leżak bądź hamak. A może to leżanka będzie lepsza? Przekonajmy się!
Czytaj dalej

Czym kierować się przy wyborze leżaka ogrodowego?

Wiosenne powietrze i ciepłe promienie słońca zachęcają nas do spędzania jak największej ilości czasu w ogródku. Nie da się ukryć - relaks na świeżym powietrzu jest czymś naprawdę przyjemnym. Kiedy kończy się zima, zaczynamy rozglądać się za wygodnym leżakiem ogrodowym, który umili nam czas spędzany w ogródku. Jaki leżak powinniśmy zakupić i czym należy kierować się przy jego wyborze?
Czytaj dalej

Jakie wybrać meble na mały balkon?

Dla większości z nas aranżacja małego balkonu wydaje się być niemałym wyzwaniem. Ciepłe dni jednak sprawiają, że chcemy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu - najlepiej w wygodnym fotelu, w promieniach słońca i z książką w ręce. Wbrew pozorom, niewielki balkon wcale nie musi być bezużyteczny. Dowiedz się, jakie meble należy wybrać na balkon, aby funkcjonalnie i wygodnie urządzić nawet najmniejszą przestrzeń.
Czytaj dalej

Meble z drewna akacji - największe zalety

Drewno akacjowe pozyskuje się z drzew należących do gatunku robinia akacjowa. Robinia rośnie wolno i ma bardzo ciekawy, nieregularny kształt. Drewno akacji bardzo ciekawie się prezentuje, nie bez powodu więc tak chętnie decydujemy się na meble z niego wytworzone. Jest ono jednym z najpopularniejszych gatunków drewna w naszym kraju. Poznaj największe zalety mebli z drewna akacji.
Czytaj dalej

Taras w stylu boho - pomysły i inspiracje

Styl boho kojarzy nam się z wakacjami, ferią kolorów i wygodą. Czerpie on inspiracje z mody hipisowskiej, ale posiada również etniczne i cygańskie symbole. Nawiązujący do lat 60-tych styl bez wątpienia jest ciekawy i oryginalny. Taras, którym kieruje boho to idealne miejsce na zrelaksowanie się i odpoczywanie! Poznaj pomysły i inspiracje na urządzenie tarasu właśnie w tym stylu.
Czytaj dalej

Artykuły