Ostatnie artykuły na blogu

Zalety i wady szklanych stolików kawowych

Stolik kawowy znajdziemy w każdym domu. Pełni on naprawdę ważne funkcje! Zdecydowana większość z nas - nie wyobraża sobie salonu bez niego. To właśnie na nim kładziemy naszą poranną kawę, gazety czy piloty. Szklane stoliki w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności - są najczęściej wybieranymi stolikami kawowymi. Poznaj ich zalety oraz wady i dowiedz się, czy naprawdę są warte uwagi!
Czytaj dalej

Ławka ogrodowa - czym kierować się przy jej wyborze?

Ławka ogrodowa jest przydatnym i funkcjonalnym meblem, sprawdzającym się zarówno na balkonie, tarasie, jak i altanie. Znajdziemy ją prawie w każdym ogrodzie - nic w tym dziwnego, pełni bowiem funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Niejedna osoba chciałaby zakupić ławkę ogrodową, jednak tutaj pojawia się dylemat - jaką ławkę wybrać? Czym kierować się przy jej wyborze, na co należy zwrócić uwagę? W tym artykule Ci podpowiemy!
Czytaj dalej

Stoliki kawowe - rodzaje oraz ich przeznaczenie

Każdy z nas posiada w swoim domu stolik kawowy. W sklepach meblarskich możemy znaleźć wiele różnych modeli takowych stolików, nic więc dziwnego w tym, że wybór jednego - jest naprawdę trudny. Stolik kawowy powinien nie tylko spełniać swoją funkcję, ale także ciekawie się prezentować i pasować do salonu. Poznaj rodzaje oraz przeznaczenie stolików kawowych.
Czytaj dalej

Ogród w stylu angielskim - pomysły i aranżacja

Ogród w stylu angielskim nawiązuje do natury, często ma romantyczny charakter. Nie brakuje w nim pięknych drzew, kwiatów i krzewów. Jest to naprawdę oryginalny styl, który stał się alternatywą dla aranżacji barokowych. Styl angielski zdobył uznanie bardzo dawno temu, bo już w XVIII wieku. To dziś cieszy się niemałą popularnością. Ty również chcesz urządzić swój ogród właśnie w tym stylu? Pomożemy Ci w tym!
Czytaj dalej

Jak zaprojektować ogród na balkonie?

Balkon zaczyna powoli pełnić funkcję drugiego salonu, w którym jemy śniadanie czy pijemy popołudniowa kawę. Nie ma w tym nic dziwnego - słońce samo nas zachęca, abyśmy spędzali czas na świeżym powietrzu. Jeśli jesteśmy posiadaczami balkonu - powinniśmy korzystać, ale jeszcze przed tym, odpowiednio go urządzić. Żadnemu balkonowi nie oprą się zmysłowe kwiaty czy nawet warzywa. Urządzenie ogrodu na balkonie, wbrew pozorom, wcale nie jest takie trudne! Przekonaj się sam!
Czytaj dalej

Rodzaje mebli ogrodowych i ich zalety

Lato to piękna pora roku, którą w większości spędzamy na dworze - w ogródku, na spacerach i przejażdżkach. Wypoczynek we własnym ogrodzie jest naprawdę przyjemny, jednak aby czas w nim spędzany był dla nas możliwie jak najlepszy, powinniśmy zadbać o odpowiednie meble ogrodowe. Bez nich nie zrobimy grilla ani nawet się nie poopalamy! Meble ogrodowe możemy podzielić ze względu na materiał, z jakiego są wykonywane. Różnią się od siebie wieloma czynnikami, jednak każde z nich mają jakieś zalety. Poznaj je!
Czytaj dalej

Balkon w stylu marokańskim - jak urządzić?

Styl marokański stanowi połączenie rzemiosła artystycznego, ornamentyki i soczystych kolorów. Wykorzystuje każdą wolną przestrzeń do prezentacji zdobień. Bardzo często składa się z dużych, drobnych i kolorowych elementów. Nic dziwnego w tym, że inne kultury nas fascynują i chcemy wprowadzić chociaż ich garstkę do naszych domów! Wprowadzając na balkon gorącą kulturę i design, nadamy mu świeżości i wyrazistości. Dowiedz się, jak urządzić balkon w stylu marokańskim!
Czytaj dalej

Altanka ogrodowa - co powinieneś wiedzieć, zanim ją wybudujesz?

Posiadacze większych ogrodów bardzo często decydują się na postawienie altany ogrodowej. Nic w tym dziwnego - jest to praktyczne, wygodne i atrakcyjne rozwiązanie! Jest wiele możliwości na wybudowanie altanki - wszystko zależy od naszych predyspozycji i upodobań. Możemy zamówić ekipę montażową, zakupić jedynie części bądź od podstaw zbudować ją samodzielnie. Wiele jest takich rzeczy, o których koniecznie musisz dowiedzieć się, zanim wybudujesz swoją altankę ogrodową. Poznaj je!
Czytaj dalej

Hamak ogrodowy - użytkowanie, parametry, konserwacja

Decydując się na kupno hamaka ogrodowego, chcemy, by prezentował się pięknie przez kolejne lata. Hamak, podobnie jak meble ogrodowe - wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Tyczy się to hamaków wiszących w ogrodzie, na balkonie czy nawet w mieszkaniu. 
Czytaj dalej

Jak wykorzystać dużą powierzchnię w ogrodzie?

Na świecie istnieje mnóstwo ogrodów zaprojektowanych przez profesjonalistów, głównie takie można zobaczyć przeglądając różne strony internetowe. Wiele osób przez to uważa, że konieczne jest zlecenie wszystkiego projektantom, którzy urządzą nasz ogród tak, aby wyglądał dobrze - a to nie jest prawdą. Każdy z nas może samodzielnie zaaranżować swoje podwórko, a z tego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać dużą ilość wolnej przestrzeni i czego unikać, aby było zarówno pięknie, jak i funkcjonalnie. 
Czytaj dalej

Artykuły