Ostatnie artykuły na blogu

Leżak czy ławka do ogrodu - co sprawdzi się lepiej?

Meble w naszych ogrodach pełną bardzo ważne funkcje. Umożliwiają nam spędzenie czasu z bliskimi na świeżym powietrzu, a także odpoczynek i relaks. Poza powszechnymi zestawami mebli ogrodowych, wyróżnia się również ławki oraz leżaki. Cieszą się niemałą popularnością, jednak znacznie się od siebie różnią oraz dają nam nieco inne możliwości. Choć mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest kupno zarówno leżaka, jak i ławki - niestety nie zawsze jest to możliwe. Kiedy więc warto zdecydować się na leżak, a kiedy na ławkę?
Czytaj dalej

Jak dbać o drewnianą ławkę ogrodową?

Odpowiednia pielęgnacja mebli ogrodowych jest niezwykle ważna. Na negatywny wpływ czynników atmosferyczny narażone są zarówno ławki, jak i pozostałe meble ogrodowe. Konserwacja zależy w głównej mierze od materiału, z którego zostały wykonane - najbardziej wymagające są drewniane meble ogrodowe. Dowiedz się, jak dbać o ławkę ogrodową wykonaną z drewna. 
Czytaj dalej

Ogród naturalistyczny - czym się charakteryzuje? Jak go zaprojektować?

Ogród naturalistyczny nawiązuje do naturalnych zbiorowisk roślinnych, jak sama nazwa wskazuje - cechuje go naturalność i lekkość. Prezentuje się wyjątkowo, o każdej porze roku budzi zachwyt. Będąc w ogrodzie naturalistycznym, możemy poczuć się jak w lesie czy na łące. Jest to świetne rozwiązanie, nie tylko ze względu na piękny widok. Czym charakteryzuje się ogród naturalistyczny i jak wygląda jego projektowanie?
Czytaj dalej

Z jakiego drewna powstają najlepsze meble ogrodowe?

Drewniane meble ogrodowe powszechnie uważa się za trwałe i oryginalne. Trwałość, jak i wygląd mebli w dużej mierze zależą od tego, jaki gatunek drewna został wykorzystany. W przemyśle meblarskim wykorzystuje się wiele różnorodnych gatunków drewna, które w większym lub mniejszym stopniu - różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy rodzaje drewna na meble, a także ich największe zalety. 
Czytaj dalej

Jak dbać o poszczególne rodzaje mebli ogrodowych?

Meble znajdujące się w naszych ogrodach, przez cały sezon narażone są na działanie czynników atmosferycznych. Pod wpływem deszczu czy nadmiernego słońca mogą stracić swój pierwotny wygląd. Tyczy się to jednak również odpowiedniej eksploatacji - jeśli nie będziemy odpowiednioz nich korzystać i pielęgnować, wszelkie plamy zaczną się utrwalać. Jak odpowiednio dbać o poszczególne rodzaje mebli ogrodowych? Dowiedz się!
Czytaj dalej

Jakie meble do ogrodu, na taras, a jakie na balkon?

Ogród daje nam wiele możliwości. Jeśli jest duży, dostępne miejsce możemy zaaranżować w dowolny sposób. Taras i balkon dają nam jednak nieco mniej możliwości, nie tylko ze względu na mniejszą powierzchnię. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji taras, ogród czy balkon - powinniśmy wykorzystać tą możliwość najlepiej, jak potrafimy. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodzie, jakie na tarasie, a jakie na balkonie? Przekonaj się!
Czytaj dalej

Stół ogrodowy - drewno, technorattan czy plastik?

Stół w ogrodzie pełni bardzo ważną funkcję. Jest niezastąpiony przy spotkaniach z rodziną i znajomymi w okresie gorących, letnich dni. Zakup stołu ogrodowego wiąże się z wieloma korzyściami, jednak jego wybór wcale nie jest taki prosty. Na rynku dostępne są stoły wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej wybieramy te z drewna, technorattanu bądź plastiku. Czym się różnią?
Czytaj dalej

Poduszka na leżak ogrodowy - jaką wybrać?

Leżak ogrodowy zapewnia komfort podczas letnich dni. Możemy się na nim zrelaksować, opalać czy nawet czytać książkę. Pełni ważną funkcję w ogrodzie i wielu z nas nie wyobraża sobie jego bez leżaka. Decydując się na jego zakup, niestety bardzo często zapominamy o poduszce, która pełni równie ważną rolę. Czym kierować się przy jej wyborze? Czym powinna charakteryzować się odpowiednia poduszka na leżak ogrodowy?
Czytaj dalej

Wiszący fotel ogrodowy - na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Fotel wiszący w ogrodzie to nie tylko ciekawa ozdoba, ale przede wszystkim funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu mebel. Nie bez powodu wiszący fotel stał się tak naprawdę letnim hitem. Chcąc go zakupić, należy jednak zwrócić na kilka ważnych aspektów, które mogą pozwolą nam wybrać model odpowiadający naszym wymaganiom. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiszącego fotela ogrodowego?
Czytaj dalej

Jak dbać o ogród jesienią?

Rozpoczynająca się jesień wiąże się z ogrodowymi porządkami. Konieczne jest bowiem przygotowanie ogrodu na nadchodzącą wielkimi krokami zimę. Od tego, jak przygotujemy nasz ogród w niemałym stopniu zależy to, jak będzie on wyglądał wiosną. Z tego też powodu tak ważne jest, by o niczym nie zapomnieć. Jak powinniśmy zadbać o ogród jesienią? Jakie prace należy wykonać?
Czytaj dalej

Artykuły