Ostatnie artykuły na blogu

Drewniane meble ogrodowe - rozwiązania zawsze na czasie

Drewniane meble zawsze wyglądają fenomenalnie, bez względu na to w jakiej występują one formie i gdzie mają się znaleźć. Są one doskonałe pod każdym względem i niewątpliwie nie mają one sobie równych, zarówno jeśli chodzi o jakość, wykonanie, wygląd czy wygodę ich użytkowania. Aranżując przestrzeń tarasu czy balkonu lub innego miejsca w ogrodzie, na pewno kluczowe znaczenie odgrywają właśnie odpowiednio dopasowane meble ogrodowe.  
Czytaj dalej

Meble ogrodowe z technorattanu - ciekawa propozycja na taras

Aranżacja przestrzeni tarasowej, z całą pewnością wymaga odpowiedniego podejścia, dopasowania stylu do wystroju całego domu i ogrodu, a ponadto stworzenia klimatu, dzięki któremu będzie chciało się w takim miejscu spędzać czas. Z całą pewnością jednym z kluczowych elementów są oczywiście meble, które w takim miejscu mają się znaleźć. To one są w stanie stworzyć piękne miejsce w tarasowej przestrzeni i one jednocześnie pozwalają zyskać praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich osób użytkujących taki taras.  W ofercie sklepu Ratanland dostępne są różnorodne zestawy wypoczynkowe z technorattanu, które niewątpliwie będą w stanie idealnie wkomponować się w każde miejsce ogrodowe, w którym chcemy połączyć piękno, wygodę, funkcjonalność i zadowolenie na długie lata. Wybór takich mebli, jest w stanie z całą pewnością w 100% sprostać potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających klientów. 
Czytaj dalej

Meble z drewna meranti - jakość warta swojej ceny

Odpoczynek w ogrodzie jest bez wątpienia jedną z największych przyjemności i najlepszą formą relaksu absolutnie dla każdego. Dzięki takiej przestrzeni, wiosenno - letnie dni spędzone na łonie natury są tak wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Aby jednak balkon czy taras spełniał swoje zadania, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie umeblowanie. I tak, niezwykle dużą popularnością cieszą się meble z drewna meranti, które to uznawane są za jedne z najlepszych, jeśli w grę wchodzi ich trwałość, najwyższa jakość, wygoda i co istotne - piękno. I choć wybór dostępnych na rynku mebli z różnych gatunków drewna jest naprawdę ogromny, to drewno meranti króluje w ostatnim czasie wśród dostępnych rozwiązań. 
Czytaj dalej

Meble z olchy - ciekawa opcja dla przestrzeni ogrodowej

Wybór drewnianych mebli jest niezwykle szeroki i różnorodny, co sprawia, że każdy klient jest w stanie dopasować do siebie odpowiednie rozwiązanie. Wśród dostępnych na rynku wyrobów, na pewno wartą uwagi są meble z olchy, które to cieszą się bardzo dużą popularnością i które w sposób szczególny wykorzystywane są jako meble ogrodowe na tarasach, na balkonach czy też w ogrodowych altanach. Olcha sprawdza się wyśmienicie do produkcji mebli ogrodowych, przede wszystkim ze względu na swoje cenne właściwości. Co więc sprawia, że drewno to jest tak cenne, a jego wykorzystanie daje ogrom zadowolenia wszystkim, którzy na nie stawiają? Jakie wyroby z olchy sprawdzają się w ogrodowej przestrzeni?
Czytaj dalej

Meble ogrodowe z akacji - czy jest to dobry wybór?

Wybierając meble ogrodowe, z całą pewnością jednym z kluczowych elementów przy zakupie jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego te są wykonane. Od niego bowiem zależy zarówno sam wygląd konkretnego wyrobu, ale również jego wytrzymałość, trwałość i solidność na długie lata. Wśród dostępnych na rynku propozycji, jedną z opcji są meble ogrodowe z akacji, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie trzeba wydawać na nie ogromnych pieniędzy, by cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem i niezwykle dużą solidnością na lata. 
Czytaj dalej

28 Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów

28 Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów zbliżają się wielkimi krokami (5-6 marca 2022 r.) na terenie WOSiR Drzonków w Zielonej Górze.
Czytaj dalej

Stwórz wymarzony ogród – przedsezonowa wyprzedaż mebli w Rattanland

Choć za oknem pełnia zimy to powoli zaczynamy myśleć o ciepłych dniach spędzonych w ogrodzie lub na tarasie. To doskonały moment, aby zaplanować aranżację i wybrać meble, które pozwolą stworzyć stylową i funkcjonalną przestrzeń do odpoczynku. Czym kierować się podczas zakupów i jakie wyposażenie wybrać?
Czytaj dalej

Drewno teakowe - idealny surowiec do produkcji mebli

Na przestrzeni ostatnich lat, niezwykle dużą popularnością cieszy się surowiec do produkcji mebli, jakim jest drewno tekowe. To może być wypełnieniem zarówno dla wnętrz, ale w sposób szczególny wybierane jest ono do produkcji mebli ogrodowych. Skąd ten fenomen? Dlaczego właśnie na meble z drewna teakowego warto stawiać? Czym charakteryzuje się ten surowiec, że jest on w stanie zapewnić nam tak wiele korzyści?
Czytaj dalej

Stylowy ogród w dobrej cenie – przedsezonowa wyprzedaż mebli w Rattanland

Wraz z początkiem wiosny rozpoczynamy przygotowania ogrodu do sezonu. Sprzątamy, planujemy roślinność i urządzamy część wypoczynkową. To doskonały czas, aby skorzystać z ciekawych ofert i kupić wysokiej jakości meble w atrakcyjnych cenach. Na jakie produkty zwrócić uwagę i jak zaaranżować ogród, aby był zarówno stylowy, jak i funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu?
Czytaj dalej

Meble z drewna eukaliptusa - piękne i solidne wyroby dla ogrodowej przestrzeni

Większości z nas eukaliptus kojarzy się z drzewem, na którym przesiaduje miś koala. Wielu też zna je, jako surowiec zielarski lub jako roślina wykorzystywana w przemyśle cukierniczym. Okazuje się jednak, że zastosowanie tego drewna jest zdecydowanie większe, bowiem stanowi coraz częściej wykorzystywany materiał, z którego to powstają meble ogrodowe z eukaliptusa. Pojawia się ich na rynku coraz więcej, a ponadto coraz to większa grupa klientów jest nimi zainteresowana. Skąd wynika ten fenomen? Na jakie modele mebli do ogrodu z tej kategorii można postawić?
Czytaj dalej

Artykuły