3 pomysły na wykorzystanie szklanego stolika
3 pomysły na wykorzystanie szklanego stolika

A gdyby tak zastąpić zwykły stół bądź szafkę meblem wykonanym z krystalicznego czystego szkła? Nie jest to może często stosowane rozwiązanie, ale podwyższa to tylko jego wartość i efektowność. Szklana ława kawowa potrafi sprawić niemałe trudności samym projektantom wnętrz, jednak odpowiednio wykorzystana podwyższy atrakcyjność dowolnej aranżacji. Jej prosty i niewymuszony wygląd, przezroczysta i uniwersalna faktura gwarantują nieskończenie wiele opcji aranżacyjnych, które okażą się doskonałym wyborem dla domowych salonów, balkonów czy obiektów użyteczności publicznej.

Nowoczesne stoliki szklane jako główny punkt salonu

Blaty wykonane ze szkła, umieszczane na mosiężnych bądź metalowych podstawach, najczęściej goszczą w salonach, stając się elementem łączącym pozostałe meble i dodatki. Surowy, nieco chłodny wygląd szklanych tafli zgra się przede wszystkim z aranżacjami bardzo nowoczesnymi. Połączy się ze skórzanymi obiciami kompletów mebli wypoczynkowych, monochromatycznymi barwami wypełniającymi całą przestrzeń i niewymuszonymi elementami dekoracyjnymi – równoważąc ich duże rozmiary czy ciemne barwy. Może także ocieplić wizerunek wnętrza, ozdobiony subtelnie ciekawymi akcentami. Wielobarwne kwiaty w kryształowych wazonach wspaniale ożywią ławy do salonu nowoczesne, a mosiężne świeczniki czy jednokolorowe świecie rozstawione na blaszanych tackach i ustawione tuż obok muszelek czy kamieni przywiezionych z wakacji stworzą z salonu miejsce bardzo klimatyczne, nieco tajemnicze i zdecydowanie zaskakujące. Wykonana ze szkła ława salon praktycznie uzupełni pokój dzienny, o ile zostanie ustawiona w odpowiednim miejscu. Dystans dzielący ją od kanapy czy sofy powinien wynosić maksymalnie 50 centymetrów, aby każdy mógł z łatwością odłożyć na niej kubek czy książkę, a jej wysokość nie powinna przekraczać 45 cm, by nikt nie musiał się do niej schylać.

Skuteczna aranżacja małego balkonu

Właściciele małych balkonów często kompletnie ich nie wykorzystują. Wiedzą, że standardowe meble rattanowe do ogrodu nie zmieszczą się na tak małym metrażu, dlatego rezygnują z wyposażania go w cokolwiek i ograniczają się wyłącznie do wychodzenia na zewnątrz w celu zapalenia papierosa. Nawet z małego balkonu można stworzyć przytulną i zachęcającą do wypoczynku przestrzeń. Niewielkie stoliki szklane to najlepsza alternatywa dla ciężko wyglądających drewnianych blatów. Naturalna lekkość szklanego materiału w żadnym stopniu nie przytłoczy aranżacji, a jedynie ożywi ją i zapewni wysokie walory estetyczne. Subtelnie połyskująca powierzchnia zacznie odbijać od siebie padające na nią promienie słoneczne, gwarantując zachwycające efekty wizualne. Nowoczesne stoliki szklane nie muszą być przy tym nudne! Wykończone metalowym obramowaniem lub ustawione na mosiężnych i grubych nóżkach nabiorą wyrazistego charakteru, który zadecyduje o dalszych krokach aranżacyjnych. Dobierając do nich dwa krzesła w kolorze tych dodatkowych elementów, można stworzyć zaskakująco udany komplet wypoczynkowy. Ozdobiony pękiem świeżych kwiatów czy doniczkowych roślin przymocowanych do ścian balkonu każdego zachęci do wyjścia na zewnątrz i przeczytania książki bądź wypicia herbaty w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Taki relaks przyda się każdemu.

Idealna propozycja dla klimatycznych kawiarni

Wyposażenie i ogólny wygląd kawiarni może decydować o jej popularności. Gdy klient ma zapłacić dziesięć złotych za filiżankę czarnego naparu, chce ją spożyć w miejscu klimatycznym i eleganckim – zupełnie innym niż jego własny dom. Efektywnym i praktycznym uzupełnieniem każdego lokalu gastronomicznego mogą być właśnie nowoczesne stoliki kawowe. Wykonane z hartowanego szkła okażą się wytrzymałą i bezpieczną powierzchnią do konsumpcji posiłków, która nawet podczas intensywnego użytkowania nie będzie się kruszyć czy pękać. Bo wbrew pozorom takie stoliki są bardzo bezpieczne. Swoją jakością nie odbiegają od typowych drewnianych blatów, a przewyższają je ze względu na swoją atrakcyjność. Tworzą klimatyczne wnętrza, przyciągające wzrok aranżacje, które zachęcają klientów do przejścia przez próg kawiarni. Szykowne ławy szklane dość mocno kojarzą się też z luksusem i dbają o ekskluzywny wygląd lokalu, po którym klienci sami oceniają jakość podawanych w nim potraw. Uznają je za lepsze i są w stanie za nie więcej zapłacić. O to właśnie chodzi!

Niezależnie od tego, w jakiej aranżacji zagości stolik wykonany ze szkła, zawsze będzie on przyciągać wzrok i stanie się elementem wyróżniającym się na tle całej przestrzeni. Jest to tak uniwersalny mebel, że można go dowolnie zestawiać z najróżniejszymi stylistykami i rodzajami pomieszczeń.

Napisz komentarz