Najmodniejsze trendy w aranżacji wnętrz. Najmodniejsze stoliki kawowe na 2019 rok
Najmodniejsze trendy w aranżacji wnętrz. Najmodniejsze stoliki kawowe na 2019 rok

Patrząc na najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, przygotowane z myślą o 2019 roku, od razu nasuwa się tylko jedno słowo — różnorodność. Projektanci i architekci zaskoczyli wszystkich szerokim wachlarzem interesujących rozwiązań. Postanowili zawalczyć z nudą i sztampowością, udowadniając, że nawet pozornie zwykłe ławy i stoliki mogą porażać swoim designem i funkcjonalnością.

Projektanci po raz kolejny nawiązali do modernistycznych technologii na miarę "domów przyszłości", zaskakując jeszcze bardziej wielofunkcyjnymi rozwiązaniami. Ekskluzywne meble zdobione fantazyjnymi detalami, wykonywane z materiałów najwyższej klasy, spokojnie mogłyby pojawić się na światowych pokazach mody. Dominuje w nich przepych, jednak tuż obok niego występują trendy nawiązujące do samej natury, które już od kilku ładnych sezonów utrzymują się w branży meblarskiej. Dużym zaskoczeniem może być natomiast powrót trendów charakterystycznych dla lat 70. W zmodernizowanej wersji prezentują się tak dobrze, jak nigdy wcześniej. Najbardziej nowoczesne stoliki salonowe przypominają wręcz futurystyczne dzieła, szokując abstrakcyjnymi kształtami, dynamicznymi barwami i innowacyjnym wzornictwem. Myśląc o zróżnicowanych upodobaniach przyszłych klientów, projektantom udało się przygotować naprawdę wspaniałą gamę modnych stolików okolicznościowych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i swojego domu!

Obłe kształty zastępują kanciaste formy

Nowoczesność to nie tylko proste i geometryczne kształty. Tym razem projektanci postanowili zastąpić je formami bardziej przyjaznymi i przytulnymi. Nowoczesne ławy do salonu dalej pozostają proste, jednakże czasy, w których dominowały w nich kanciaste i mocno zakończone brzegi, odeszły już na dobre. Designerzy zainspirowali się wyraźnie trendami z lat 70, przywracając kult zaokrąglonych kształtów. Kwadratowe czy prostokątne ławy w najbliższym czasie staną się passé. Zastąpią je meble formowane na kształt walców i okręgów. Obłe wykończenia nie będą jednak nawiązywać do klasycznych, eleganckich stylistyk. Uformowane w ten sposób ławy kawowe pozostaną bowiem wierne monochromatycznej kolorystyce, zapewniającej im nowoczesny charakter.

Szkło w nowej odsłonie

Z uwagi na luksusową prezencję samego szkła do tej pory tworzono z niego stoliki kawowe o prostych i podstawowych kształtach, zakładając, że wysoka klasa materiału zapewni im odpowiednie walory estetyczne. Poprzez zabawienie się ich formą uzyskano jednak urozmaicony wygląd i podwyższoną funkcjonalność. W najnowocześniejszych stołach sprytnie ukryto szereg dodatkowych powierzchni. Liczne blaty tworzą w nich ciekawe poziomy, z których każdy może zostać wykorzystany do przechowywania innych przedmiotów. Zdolności organizacyjne to jednak jedno. Znacznie ciekawsze od nich są formy stolików kawowych, przypominające swoją strukturą... plastry miodu! Składające się z licznych mniejszych segmentów, niepołączonych ze sobą na stałe, zachęcają do architektonicznych szaleństw i zabawy z aranżacją salonu. Poszczególne ich elementy można ze sobą dowolnie łączyć lub rozstawiać — traktować jak komplet lub używać pojedynczo. To prawdziwa gratka dla osób, które nie lubią być w żaden sposób ograniczane.

Stolik w roli dodatkowej pufy

Wielofunkcyjność jest jedną z najważniejszych cech, jakiej ludzie oczekują od nowoczesnych mebli. Muszą one podwyższać użyteczność pomieszczeń przy jak najmniejszym wykorzystaniu wolnej przestrzeni. Myśląc o wymaganiach niewielkich kawalerek, projektanci wnętrz zdecydowali się na odważny krok — połączyli klasyczne ławy szklane z dodatkowymi miejscami do siedzenia. Blaty pokryte miękkimi materiałami odgrywają w nich role puf, które w tych najmniejszych salonach z powodzeniem zastąpią standardowe kanapy i fotele. Całość wygląda zabójczo dobrze! Ten funkcjonalny trend przyjął się już bardzo dobrze w innych częściach świata, a obecnie wkracza na polskie salony.

Im masywniej, tym lepiej — najmodniejsze materiały

Szklane blaty dalej pozostają na topie, jednak zmianie ulega sam stelaż mebli, czyli to, na czym są one ustawiane. Designerzy postanowili zrezygnować z bardzo delikatnych, niemalże patyczkowatych nóżek. Nie wykonują ich ani ze szkła, ani nawet z drewna — przewagę nad nimi uzyskał mocny i solidny metal. Toporne stalowe nóżki, koniecznie barwione na kolor czarny lub ciemnoszary, kontrastują z delikatnymi szklanymi blatami nowoczesnych ław do salonu. Modnym detalem okażą się również elementy wykonane z mosiądzu i kamienia.

Nowy rok wprowadzi do aranżacji wnętrz powiew świeżości, jednakże pewne trendy pozostaną w niej niezmienne. Na pewno warto się nimi zainspirować, mimo wszystko podchodząc do nich z pewnym dystansem. Nie zawsze bowiem ten stolik kawowy, który akurat jest najmodniejszy, okaże się najlepszym wyborem do salonu.

Napisz komentarz