Czy warto dokonać zakupu mebli ogrodowych w sklepie internetowym?
Czy warto dokonać zakupu mebli ogrodowych w sklepie internetowym?

Rozwój Internetu doprowadził do momentu, w którym stał się on jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupy. Klienci pozyskują w nim już niemalże wszystko — począwszy od ubrań i kosmetyków, kończąc na urządzeniach RTV i AGD, samochodach, a nawet nieruchomościach. Wciąż jednak wielu ludzi trudno jest przekonać do tego, że wybór mebli ogrodowych przez Internet może być rozwiązaniem niosącym ze sobą mnóstwo korzyści. A tak się rzeczywiście dzieje.

Przeciętny klient lubi dokładnie wiedzieć, co kupuje. Pragnie przyjrzeć się poszczególnym zestawom z bliska, sprawdzić szczegółowo jakość ich wykonania i na tej podstawie dokonać oceny ich przewidywalnej trwałości. Często jednak to, co na pierwszy rzut oka wydaje się świetne, dopiero w trakcie użytkowania pokazuje swoje prawdziwe oblicze — idealnie gładkie drewno nagle zaczyna się kruszyć, a perfekcyjna plecionka foteli ogrodowych odkształca się na skutek codziennego siadania na jej powierzchni. Świetny wygląd nie jest wyznacznikiem wysokiej jakości. A skoro te dwa parametry nie zawsze idą ze sobą w parze, równie dobrze można dokonać zakupu w internetowym centrum mebli ogrodowych. Na pewno warto to zrobić. Z kilku niepodważalnych powodów.

Oszczędność pieniędzy

Nierzadko w sklepach internetowych i stacjonarnych pojawiają się niemalże identyczne komplety mebli. Tańsze są oczywiście te występujące w sieci — ich ceny mogą być niższe nawet o kilkadziesiąt procent. Wynika to z niższych kosztów prowadzenia działalności przez Internet. Właściciel internetowego sklepu na wielu rzeczach oszczędza (m.in. na wynajmie powierzchni użytkowych, wyposażaniu placówek i zatrudnianiu pracowników), mogąc w zamian zaproponować klientom dużo niższe ceny produktów. Nawet po doliczeniu do nich kosztów dostawy, komplety ogrodowe drewniane wciąż pozostają tańsze od tych ze stacjonarnych salonów. Właściciele internetowych działalności dużo chętniej też przeceniają swoje towary lub proponują klientom atrakcyjne rabaty w przypadku zakupu kilku mebli pochodzących z tej samej serii. Człowiek na tym tylko zyskuje. I to nie same pieniądze, ale też wiele innych opisanych niżej korzyści.

meble ogrodowe ratanland sklep internetowy

Wygoda i łatwość kupowania

Jeżeli w tym pierwszym centrum mebli rattanowych klient nie znajdzie dla siebie idealnego zestawu, będzie musiał odwiedzić kolejne, potem następne, ostatecznie poświęcając na zakupy cały dzień — sytuacja przedstawiona w pozytywnym świetle, bo niektórzy potrafią przeprowadzać poszukiwania długimi tygodniami i to z miernym skutkiem. Trudności wynikają również z miejsca zamieszkania. Niektórzy muszą poświęcić godzinę na dojazd do większego miasta i dotarcie do popularnych salonów. Ten wolny czas zdecydowanie lepiej zaoszczędzić, wybierając opcję zakupów online. W ciszy i spokoju, w dowolnym momencie dnia czy nocy, w przeciągu zaledwie jednej godziny klient zapoznaje się z asortymentami większości internetowych salonów meblarskich. Nikt go nie pospiesza, a natarczywy sprzedawca nie próbuje wcisnąć mu najdroższego zestawu. Może dokładnie przemyśleć swój wybór i zyskać pewność, że dokonuje rozsądnego zakupu. Bez żadnego pośpiechu czy na skutek nagłych emocji.

Nieograniczona ilość zestawów do wyboru

Większość stacjonarnych salonów zmaga się z problemem ograniczonej przestrzeni. Na niewielkim metrażu muszą upchnąć jak największą ilość zestawów rattanowych, drewnianych i plastikowych, mimowolnie rezygnując z pozyskiwania kolejnych towarów. Meble rattanowe sklep internetowy koncentruje wszystkie produkty w jednym miejscu. Może spokojnie podzielić swój asortyment na kilka czy kilkanaście kategorii, każdą z nich wypełniając setkami zróżnicowanych stylistycznie wyrobów. Wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby przejrzeć całą gamę sof rattanowych, płynnie przechodząc do materiałowych hamaków, ogrodowych ław czy eleganckich drewnianych kompletów. Każdy produkt jest dokładnie opisany, dlatego klient od razu poznaje jego wymiary i parametry techniczne. A gdyby tylko potrzebował dodatkowych informacji, może zgłosić się na infolinię lub przesłać wiadomość mailową ze swoim zapytaniem. Sklepowi doradcy zawsze mu chętnie pomogą.

Stuprocentowe bezpieczeństwo

Zakupy online nie muszą polegać na kupowaniu przysłowiowego kota w worku. Klienci mogą w prosty sposób sprawdzić wiarygodność każdego sklepu. W tym celu wystarczy odszukać na stronie marki numery NIP i REGON (uzyskuje się je po zarejestrowaniu działalności) oraz pełne dane kontaktowe firmy. Warto nawet zadzwonić do przedsiębiorcy lub przesłać mu wiadomość mailową — szybka odpowiedź częściowo potwierdza wiarygodność firmy, gdyż tylko tym najlepszym zależy na dobrym kontakcie z klientem. W ustalaniu uczciwości sklepów internetowych z meblami ogrodowymi pomagają także opinie innych Internautów — można z nich wyciągnąć nie tylko informacje o samych produktach, ale też te dotyczące obsługi klienta, przebiegu transakcji i szybkości dostawy. Jeżeli w większości przypadków są one pozytywne, spokojnie można przejść do planowanych zakupów.

Napisz komentarz