Jak urządzić taras w stylu ekologicznym?
Jak urządzić taras w stylu ekologicznym?

Jeśli masz do dyspozycji taras, to z pewnością chcesz go stylowo i funkcjonalnie urządzić. Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Wystarczy odrobina kreatywności, a później przemyślane zakupy. Jednak na samym początku potrzeby jest pomysł – pomysł na to, w jakim stylu chcesz urządzić swój taras. Jeśli interesują Cię aranżację w stylu eko, rozsiądź się wygodnie i czytaj, bo dziś napisaliśmy o tym, co jest potrzebne, aby stworzyć taras w stylu ekologicznym. Stylowy, ale też przyjazny środowisku!

Styl ekologiczny – przepis na modnie urządzony taras

Nie da się ukryć, obecnie styl ekologiczny jest jednym z najbardziej pożądanych, zarówno jeśli chodzi o aranżację wnętrz, jak i odżywianie, ubiór, sposób życia. Decydując się więc na urządzenie tarasu właśnie w nurcie eko, możesz mieć pewność – to będzie super modna przestrzeń, sprzyjająca odpoczynkowi i rozmowom, skłaniająca do częstego kontaktu z naturą.

U podstaw stoi naturalność

Styl ekologiczny – jak sama nazwa wskazuje – to styl współgrający z przyrodą, przyjazny środowisku, czerpiący siłę z natury. Dlatego jeśli chodzi o aranżację tarasu, królować powinny w tym kolory ziemi i kwiatów, naturalne tworzywa, często pochodzące lub nadające się do recyklingu oraz dodatki hand made. A wszystko to powinna spajać klamra minimalizmu łącząca się z przytulnością. W stylu ekologicznym chodzi bowiem nie o to, by czerpać bez umiaru, ale o to, by przemyśleć i z niezbyt rozbudowanego wyposażenia wyciągnąć maksimum dobrego. Dlatego taras w stylu eko możesz urządzić nawet z niedużym budżetem. Wystarczy pomysł, i my Ci go dziś podarujemy.

Taras w stylu ekologicznym – jakie meble wybrać?

W stylu ekologicznym podstawą są meble drewniane, wiklinowe i rattanowe. W zależności od rozmiaru tarasu możesz postawić na cały rozbudowany komplet mebli ogrodowych lub po prostu mały stolik i kilka krzeseł. Świetnie sprawdzą się tu plecione fotele i pufy. Możesz też wybiec poza standard i zamiast foteli wybrać hamaki ogrodowe. W trakcie doboru mebli pamiętaj jednak, że te wykonane z drewna wymagają zaawansowanej pielęgnacji i konserwacji, dlatego jeśli nie masz na to czasu ani ochoty, możesz śmiało sięgnąć po meble rattanowe lub technorattanowe.

Taras w stylu ekologicznym – czy podłoga ma znaczenie?

Oczywiście, że ma. W najlepszym wydaniu powinna być drewniana, jednak obecnie odrodzenie przeżywają podłoża surowe i naturalne – z betonu lub żwiru, takiego, jakim często wykłada się podjazdy i ścieżki ogrodowe. Ładnie może prezentować się również płyta wiórowa, przez wielu niedoceniana, a nawet bez dodatku farby czy tynku może stanowić piękny, naturalny fundament ekologicznego tarasu.

Taras w stylu ekologicznym – na jakie dodatki postawić?

Pamiętaj jednak, że meble ogrodowe to jedno. Drugie to dodatki. Wcześniej wspominaliśmy o akcesoriach hand made, i nie bez przyczyny. Są one bowiem przejawem tej naturalności, na jakiej bazuje styl eko. A wykonane z ciepłych, kolorowych włóczek mogą nadać aranżacji pożądanej i cenionej przytulności oraz ciepła. Świetnie sprawdzą się tutaj poduszki, zarówno kanapowe, jak i poduszki na fotele, a także pledy i koce. W różnych rozmiarach, ułożone niesymetrycznie dodadzą wystrojowi delikatnego chaosu. Oczywiście w kategorii dodatków mieszczą się również różnego rodzaju wazony, skrzynki z palet, wiaderka pełniące rolę donic – zarówno dla kwiatów, jak i ziół. A całość stylu eko dopełni nastrojowe oświetlenie – lampiony lub drobne lampki choinkowe, w ciepłym, pomarańczowym kolorze.

Napisz komentarz