Romantyczny klimat w ogrodzie – 4 elementy wystroju, dzięki którym szybko i łatwo go uzyskasz
Romantyczny klimat w ogrodzie – 4 elementy wystroju, dzięki którym szybko i łatwo go uzyskasz

Wyobraź sobie letni wieczór. Upał ustąpił miejsca przyjemnemu chłodowi. Ptaki zaczynają leniwie kwilić. Słońce powoli skrywa się za horyzontem, zalewając Twój ogród mieszanką czerwieni i pomarańczy. Za chwilę zniknie całkiem, dając pole do popisu… Tobie. Chcesz stworzyć romantyczny klimat w swoim ogrodzie? Dziś podpowiadamy na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę.

Oświetlenie ogrodu działa cuda – nie lekceważ go!

Nie bez przyczyny wspomnieliśmy o wieczorze; o upływającym zachodzie słońca, który jest zastępowany przez ciemność. To właśnie wtedy oświetlenie ogrodowe może bez problemu spełniać swoje zadanie, dodając przestrzeni niepowtarzalnego uroku. Bo oświetlenie ogrodowe to nie tylko funkcjonalność – bezpieczniejsze i wygodniejsze poruszanie się po posesji. To także ciepło i przytulność. Dlatego nie lekceważ tego elementu, i eksperymentuj! W stworzeniu romantycznego klimatu niezwykle pomocne okazują się różnego rodzaju lampiony i lampki łańcuchowe, ale koniecznie o ciepłym świetle. Zawieś je wzdłuż ściany domu lub skorzystaj z lamp stojących, żeby efektownie rozwiesić je w powietrzu. W kategorii oświetlenia zawierają się także świeczki – ustawiaj je gęsto, w różnych miejscach ogrodu, najbezpieczniej na stołach, ale jeśli aranżujesz taras, zostaw kilka świeczek również na tarasowej podłodze.

Miękkie koce oraz poduchy

Romantyczność jest mocno związana z przytulnością, dlatego w tworzeniu takiego właśnie klimatu dużą rolę odgrywają dodatki – poduchy, koce, pledy. Tym bardziej, że nawet letni wieczór potrafi być chłodny, więc zadbaj o to, by akcesoria jedwabiście miękkie i otulały ciało niczym puch. Świetnie sprawdzą się tu elementy wykonane ze szlachetnych materiałów – nie syntetyków. Najlepiej w ciepłych kolorach – brązach, czerwieniach, barwach typu bordo. Odrzuć czerń i szarości. Uważaj też na aranżacyjną monotonię. Jeśli decydujesz się na kilka poduszek, niech różnią się między sobą kształtem, a może nawet fakturą (jedne gładkie, inne ręcznie robione, z wyraźnymi splotami).

romantyczny klimat w ogrodzie

Meble ogrodowe w romantycznym klimacie

Romantyczność w ogrodzie nie kojarzy się raczej z twardymi kanapami lub małymi, pojedynczymi krzesłami. Dlatego zadbaj, by znajdowała się tam choć jedna leżanka ogrodowa z miękkim siedziskiem. Duża, sprzyjająca przytulaniu i bliskości. Może być wykonana z technorattanu – to materiał, który w ostatnim czasie jest niezwykle popularny, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość łączącą się z dużymi walorami estetycznymi. Na takiej leżance ogrodowej bez problemu zmieszczą się dwie osoby i przenośny stolik ze smakołykami i ulubionymi napojami, a jeśli jest to romantyczny wieczór w pojedynkę, to na pewno nie zabraknie miejsca na książkę lub laptopa z ukochanym serialem. Ważne, żeby było wygodnie i mięciutko!

Zapachy działają na zmysły – pamiętaj o tym!

W ogrodzie łatwo o przyjemne zapachy. W końcu to siedlisko wielu kwiatów, które w lecie zachwycają tym, co w nich najpiękniejsze. Jeśli jednak Twoje rośliny nie dają z siebie zbyt dużo lub jeśli lubisz inne, mniej kwieciste, a bardziej nietuzinkowe zapachy, zadbaj o to, by w ogrodzie, w trakcie romantycznego wieczoru, nie zabrakło świeczek zapachowych lub kadzideł. Najlepiej sprawdzają się aromaty różane, paczulowe, jaśminowe, sandałowe, imbirowe, rozmarynowe i goździkowe. Takie, które powszechnie uznaje się za afrodyzjaki i zapachy relaksujące. Jak widzisz, pole do popisu jest duże.

romantyczny ogród

Dobrze dobrana muzyka podtrzyma pieczołowicie tworzony, romantyczny klimat

Jeśli chcesz, by raz i porządnie stworzony klimat w ogrodzie utrzymał się dłużej niż przez kilkanaście minut, naucz się go skutecznie podtrzymywać. Jednym z najprostszych ku temu sposobów jest dobrze dobrana playlista. Prym wiodą tutaj akustyczne, instrumentalne utwory lub lekko rockowe ballady. Chris Isaak, a może nawet pierwszy album Wilków? To już zależy od Twojego gustu oraz, ewentualnie, gustu partnera. Jeśli nie znasz konkretnych płyt lub piosenek, wystarczy playlista ze Spotify. Pamiętaj jednak, by nie była to zbyt energiczna i radosna muzyka, a lekka, klimatyczna, nastrojowa. I nie odtwarzana z telefonu, a co najmniej z laptopa. Najlepiej jednak, gdyby w ogrodzie znalazła się para porządnych głośników.

Napisz komentarz