Meble modułowe do ogrodu. W czym tkwi ich magia?
Meble modułowe do ogrodu. W czym tkwi ich magia?

W aranżacji ogrodu, tarasu i balkonu masz do dyspozycji dwa główne rodzaje mebli – tradycyjne i modułowe. Te drugie stają się obecnie coraz bardziej popularne. Dlaczego? Bo oferują funkcjonalność z najwyższej półki i dają ogromne pole do aranżacyjnego popisu. I o tym piszemy w dzisiejszym artykule.

Do niedawna meble modułowe były charakterystyczne dla pomieszczeń wewnątrz domu – salonu, jadalni, czasami sypialni. Teraz wyszły poza nie i wzbogacają zarówno największe ogrody, jak i mniejsze tarasy oraz balkony. Dlaczego?

Funkcjonalność z najwyższej półki

Ich magia tkwi przede wszystkim w ogromnej funkcjonalności. Do niedawna, kupując jedną, tradycyjną sofę, miałeś do dyspozycji tylko ten jeden mebel. Teraz, kiedy ta sama kanapa została podzielona na kilka mniejszych modułów, możesz bez problemu ją rozstawić, tworząc minimum dwa osobne siedziska. Na przykład dla siebie i odwiedzającego Cię gościa – to na pewno zwiększy komfort i poczucie prywatności każdego z Was.

Oczywiście meble modułowe to nie tylko kanapa. W systemach sprzedawane są zarówno narożniki, fotele, leżanki, stoły, a nawet pufy. Do najbardziej uniwersalnych zalicza się skrzynie, w których normalnie możesz przechowywać wszystkie ogrodowe tekstylia (poduszki, pledy, drobne oświetlenie), a w razie potrzeby zmienić je w stolik kawowy lub dodatkowe siedzisko.

Łatwość dopasowania mebli do dostępnego metrażu

Funkcjonalność mebli modułowych do ogrodu widoczna jest jeszcze w czymś innym – łatwości dopasowania do dostępnego metrażu. Ogromne ogrody są łatwiejsze w aranżacji niż małe tarasy i ogrody. Ale z systemowym rodzajem wyposażenia nawet najmniejszy balkon nie jest trudno wystroić. Dlaczego? Bo z jednego mebla możesz skorzystać na kilka różnych sposobów (najlepszym przykładem jest wspomniana wcześniej skrzynia), a np. tradycyjny stolik kawowy zamienić na model składany, który nieużywany zawiśnie na poręczy.

meble modułowe technorattan producent

Pole do aranżacyjnego popisu i dla kreatywności

W meblach modułowych do ogrodu równie piękne jest to, że ograniczają one kreatywność i aranżacyjne aspiracje w naprawdę minimalnym stopniu. Do tej pory kanapa spełniała funkcję wyłącznie kanapy. Teraz możesz zmienić ją w kilka foteli lub z małej sofy stworzyć wieloosobową, szeroką kanapę, która świetnie zapełni przestrzeń nawet największego ogrodu i tarasu. Masz szansę zaskakiwać zarówno siebie, jak i innych; zmieniać swój ogród, taras lub balkon w zależności od nastroju, pory roku oraz sytuacji – spotkania z przyjacielem, z większa grupką znajomych czy dużej, rodzinnej imprezy.

Meble modułowe do ogrodu wykonane z technorattanu

Teraz, kiedy oferty producentów rozrastają się i urozmaicają w szybkim tempie, bez problemu możesz znaleźć meble modułowe do ogrodu z technorattanu. Dlaczego o tym wspominamy? Bo, kontynuując wątek funkcjonalności, materiał ten jest niezwykle praktyczny. Do złudzenia przypomina ceniony, piękny rattan, ale przy tym jest znacznie bardziej wytrzymały – zarówno na niekorzystne oddziaływanie pogody, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji oraz lekki, a więc nie tworzy problemów w przenoszeniu konkretnych mebli, co w przypadku mebli modułowych, zdarza się często. Meble modułowe do ogrodu możesz oczywiście kupić w gotowych, rozbudowanych zestawach oraz pojedynczo.

Napisz komentarz