Kiedy kupować meble ogrodowe?
Kiedy kupować meble ogrodowe?

Zakupy pod wpływem chwili bardzo rzadko okazują się dobrym rozwiązaniem. Jasne, możesz kierować się prostą zasadą – potrzebuję to kupuję. Jeśli jednak chcesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek, mile widzianych szczególnie przy zakupie tak poważnego i kosztownego wyposażenia, jakim są meble ogrodowe, wstrzymaj się i przeczytaj ten artykuł. Z niego dowiesz się, kiedy kupować meble ogrodowe, aby zdobyć wymarzony zestaw, a jednocześnie zaoszczędzić.

Sezon na meble ogrodowe – kiedy?

Meble ogrodowe cieszą się największą popularnością wiosną i wczesnym latem – to zdecydowanie ich sezon. Nic dziwnego, każdy chce zyskać wyposażenie, które pozwoli na wygodny relaks w ogrodzie lub na tarasie w trakcie wakacji, urlopu, ciepłego weekendu. Okres ten charakteryzuje się również najbardziej urozmaiconymi ofertami sklepów. Dostępność konkretnych zestawów jest bardzo duża, więc raczej nie zdarzają się sytuacje, kiedy wybierasz się na zakupy, a okazuje się, że upatrzony przez Ciebie komplet mebli ogrodowych został wyprzedany. A nawet jeśli, możesz mieć pewność, że asortyment za chwilę znów pojawi się w ofercie. W tym czasie ceny są jednak najwyższe. Jeśli masz ten komfort, że mebli ogrodowych nie potrzebujesz „na już” i chcesz możliwie jak najwięcej zaoszczędzić, powinny zainteresować Cię zakupy w innym czasie.

Najlepszy czas na zakup mebli ogrodowych

Wczesnowiosenne wyprzedaże

W marcu sklepy zaczynają intensywnie działać. Asortyment szybko się rozrasta, ale jeszcze nie jest okazany w 100%, bo sklepy nadal czekają na dostawy od producentów. Jest to idealny moment na umiarkowanie wczesne zakupy. Często bowiem w tym czasie salony organizują przedsezonowe wyprzedaże. Można też zobaczyć co sklepy będą mieć do zaoferowania w danym roku – jaka będzie moda w wyposażaniu ogrodów i tarasów.

Jesień i zima – czas po najgorętszym okresie zakupowym

Już od połowy sierpnia sezon zakupu mebli ogrodowych powoli dobiega końca. Można wtedy zauważyć mniejszy wybór produktów w sklepach, ale jednocześnie także o wiele niższe ceny. W tym czasie sklepy raczej nie decydują się na duże dostawy; przygotowują się na jesienne wyprzedaże, tak zwane „wietrzenie magazynów”. Podobnie jak w okresie wiosennym, asortyment może być nieco ograniczony, ale niekoniecznie. To charakterystyczny czas, w którym sklepy pozbywają się starych kolekcji, z dopiero co zakończonego sezonu, a jednocześnie produkcja mebli jest wzmożona w ramach przygotowań na nadchodzącą wiosnę oraz lato.

Jeśli więc jesteś osobą, która lubi planować zakupy i może robić to nawet na kilka miesięcy przed czasem, w którym skorzysta z zakupionych przedmiotów, to jest Twój czas! Szacuje się, że sporą oszczędność na zakupie mebli ogrodowych można osiągnąć nawet do końca lutego.

piękne nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu

Efektywne zakupy mebli ogrodowych – od czego zależą?

Kluczem do udanych, ogrodowych „łowów” jest cierpliwość. Nie zniechęcaj się, kiedy podczas pierwszej wizyty w sklepie nie znajdziesz tego, czego szukasz. Przyjdź jeszcze raz. Zajrzyj ponownie. Pomocne na pewno okaże się określenie, jakiego rodzaju mebli ogrodowych poszukujesz – w jakim stylu, z jakiego materiału oraz w jakim przedziale cenowym. Bardzo dużo zależy od tego, czego oczekujesz – czy bardziej zależy Ci na różnorodności asortymentu czy oszczędności. Jeśli chcesz wydać jak najmniej i złapać cenową okazję, rozejrzyj się za meblami jesienią i zimą. A jeśli na zakup mebli ogrodowych masz przeznaczony trochę większy budżet, spróbuj wiosną i wczesnym latem.

Napisz komentarz