Taras w stylu boho - pomysły i inspiracje
Taras w stylu boho - pomysły i inspiracje

Styl boho kojarzy nam się z wakacjami, ferią kolorów i wygodą. Czerpie on inspiracje z mody hipisowskiej, ale posiada również etniczne i cygańskie symbole. Nawiązujący do lat 60-tych styl bez wątpienia jest ciekawy i oryginalny. Taras, którym kieruje boho to idealne miejsce na zrelaksowanie się i odpoczywanie! Poznaj pomysły i inspiracje na urządzenie tarasu właśnie w tym stylu.

Styl boho - jakie meble?

Styl boho to przede wszystkim meble wykonane z naturalnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się meble rattanowe, które są nie tylko estetyczne, ale także lekkie i trwałe. Charakteryzuje je ciekawy, orientalny wygląd i naturalność. Rattan to wytrzymały i odporny na wilgoć czy promienie UV materiał. Meble z niego wykonane idealnie nadają się więc na taras. Dla stylu boho charakterystyczne są również meble ogrodowe drewniane z różnymi przetarciami, pęknięciami czy zniszczeniami.

Elementem, który koniecznie musi pojawić się na tarasie właśnie w tym stylu, jest hamak! Na rynku dostępnych jest wiele produktów zaprojektowanych w stylu boho, jednak możemy również sami od siebie dodać jakieś frędzle czy zdobienia. Przydadzą się także taborety bądź pufy w ciekawe wzory, które będą stanowić świetnie uzupełnienie. Wszystko jednak zależy od metrażu naszego tarasu - być może drewniany stół, krzesła oraz hamak w zupełności wystarczą.

Klimat zapewni oświetlenie

Taras musi być odpowiednio oświetlony, zwłaszcza, jeśli chcemy spędzać na nim ciepłe, letnie wieczory. Aby zachować styl boho, unikajmy lepiej wszelkiego rodzaju lamp ogrodowych czy też tych, które po prostu niczym się nie wyróżniają. Świetnie sprawdzą się tutaj lampiony, kule ledowe, żarówki, latarenki, sznury lampek, a nawet świeczki! Wykażmy się kreatywnością i nie zapominajmy o tym, że oświetlenie jest w stanie zapewnić nam wymarzony klimat. Dzięki niemu, taras będzie zachęcał nas do spędzania wielu godzin na szczerych i głębokich rozmowach. To właśnie ciekawe oświetlenie jest charakterystycznym motywem stylu boho. Nie bójmy się tutaj mieszać - pamiętajmy, że pierwszą zasadą stylu boho jest brak zasad! Łączmy, mieszajmy i zestawiajmy. Nawet jeśli zawiesiliśmy już kilka lampionów i postawiliśmy sporo świeczek, nie oznacza to, że nie powinniśmy postawić także i latarenki. Pamiętaj, im więcej, tym lepiej!

Nie może zabraknąć roślin

Kwiaty to konieczność! Są obowiązkowym elementem tarasu w stylu boho. Tutaj nie musimy się ograniczać - im więcej kolorów tym lepiej! Kwiatów powinno być jak najwięcej. Możemy umieścić je w ciekawych donicach. Pamiętajmy, że styl boho to przede wszystkim rzeczy z odzysku bądź te zrobione samodzielnie - zaszalejmy i pomalujmy ręcznie donice. Nie muszą wcale idealnie wyglądać - własnoręcznie robione rzeczy zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale także i oryginalny efekt, który wcale nie musi sprawiać wrażenie profesjonalnego!

Na tarasie w stylu boho mogą pojawić się również zioła - posadź te, z których korzystasz najczęściej. Da to naprawdę ciekawy efekt, ale sprawdzi się również w praktyce. Zioła z pewnością przydadzą się do obiadów czy napojów. Tutaj również możesz zaszaleć z donicami.

Dodatki czyli poduszki, koce i łapacze snów

Taras w stylu boho nie byłby ciekawy bez dodatków. Kup ciekawe i kolorowe poduszki, koce we wzorki i łapacze snów! Styl boho jest opozycją do stylu minimalistycznego - nie bój się więc dodawać. Jeśli masz coś ciekawego, co myślisz, że mogłoby nadać ciekawego efektu - wykorzystaj to. Byłoby świetnie również wykorzystać oryginalny, wzorzysty dywan, który nada przytulności i rozjaśni ciemne, drewniane elementy. Możemy także użyć wszelkiego rodzaju materiały bądź elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się być po prostu zbędne i niekoniecznie pasujące. Styl boho nie narzuca żadnych ograniczeń, urządźmy taras tak, jak nam się tylko podoba!

Dodaj coś od siebie

Urządzając taras w stylu boho powinniśmy dodać coś od siebie - coś zrobionego własnoręcznie. Pamiętajmy, że właśnie na tym głównie polega ten styl - na kreatywności! Nie musimy robić nic wielkiego, wystarczy że pomalujemy wcześniej wspomniane donice, lampiony, a może nawet samodzielnie stworzymy ciekawy obraz. Styl boho nie jest stylem, w którym wszystko jest idealne, dopasowane i symetryczne. Zaszalejmy i dodajmy coś od siebie. Im więcej włożymy pracy i serca w aranżację tarasu, tym będzie ciekawszy! Tak naprawdę do stworzenia miejscówki w stylu boho wcale nie potrzebujemy pieniędzy - meble moglibyśmy zrobić samodzielnie z drewnianych palet, a poduszki, koce czy donice każdy z nas ma w swoim domu! Styl boho powinien wyrażać przede wszystkim nas samych oraz to, co mamy w naszych sercach.

Urządzenie tarasu w stylu boho wcale nie jest skomplikowane! Ten styl nie narzuca żadnych ograniczeń - możemy dodawać to, co nam się żywnie podoba. Taras z drewnianymi meblami, kolorowymi poduszkami, kocami i wieloma ciekawymi roślinami to miejsce, w którym każdy z nas chciałby spędzić ciepły, letni wieczór z lampką ulubionego wina.

Napisz komentarz