Czy warto kupić zestaw Casablanca z drewna meranti? Meranti jest to jeden z tych gatunków drewna, który w Europie ceniony jest w sposób szczególny. Wynika to z faktu, iż drewno to jest niezwykle piękne pod względem wyglądu, ale jednocześnie też i bardzo łatwe w obróbce, co daje mu ogromne możliwości aranżacji. Wśród polecanych produktów z tego właśnie gatunku drewna, z pewnością meble ogrodowe z meranti, cieszą się niezwykle dużą popularnością i wybierane są one przez spore rzesze odbiorców. 

Czym jest drewno meranti?

Meranti jest to drewno z drzew liściastych, pochodzące z Malezji i Indonezji. Jego gęstość sięga wartości blisko od 300 kg/m3 - 1050 kg/m3, będąc jednym z najbardziej gęstych gatunków drzew. Dawniej wykorzystywano je jedynie w budownictwie i w stolarce okiennej oraz drzwiowej, dziś coraz częściej tworzone są z tego meble do ogrodu. Oczywiście w zależności od konkretnej odmiany, ta ma stosowne właściwości, dzięki czemu może być ona wykorzystywana na określone potrzeby. Czym charakteryzuje się ten rodzaj drewna? Meranti bardzo dobrze znosi obróbkę, a do tego szybko się suszy, przez co jest tak cenione wśród producentów mebli. Ma on doskonałą, jednolitą budowę, chłonie doskonale farbę i lakiery, a przy bardzo dobrej impregnacji, jest w stanie wytrzymać wiele sezonów, będąc w pełni odpornym na wszelkie, najbardziej nawet zmienne warunki atmosferyczne. Podobnie, jak sosna, drewno to jest stosunkowo miękkie, ale przy tym zdecydowanie bardziej odporne na warunki zewnętrzne. 

zestaw mebli casablanca

Meble z drewna meranti - jakość na długie lata

Jedną z największych zalet mebli z drewna meranti jest to, że są one odporne na lata, a to wszystko dzięki swoim właściwościom fizycznym. Wśród najlepszych produktów, oferowanymi są zestawy mebli ogrodowych z drewna najbardziej twardego - Hard Wood, które ma elastyczną strukturę, jest mocne, wygodne w użytkowaniu i piękne na wiele lat, jako idealne uzupełnienie aranżacji tarasu, balkonu, altany lub innej powierzchni ogrodowej. Godny uwagi polski producent mebli z merantii, jest w stanie zagwarantować nam jakość produktów, wartą wydanych na to pieniędzy.

Zestawy Casablanca - coś więcej, niż tylko zwykłe meble

Wśród wachlarza dostępnych propozycji, na pewno ciekawą opcją jest zestaw Casablanca, który zachwyca każdym, najmniejszym detalem i szczegółem, idealnie komponując się z przestrzenią nowoczesnych domów. Piękny kolor, naturalna struktura, idealna prezencja, dbałość o najmniejsze detale i szczegóły, a przy tym pełny minimalizm w najlepszej z możliwych odsłonie. Czy można chcieć czegoś więcej? Z pewnością ten właśnie zestaw ogrodowy jest w stanie spełnić i sprostać potrzebom najbardziej nawet wymagających odbiorców. W tej kategorii wybrać można zarówno klasyczne komplety mebli, które składają się ze stołu, a także dopasowanych do nich krzeseł, tworząc zestaw niezwykle wygodny i komfortowy w swoim użytkowaniu, a przy tym niebywale piękny w kwestii wizualnej. Z drugiej strony mamy stoliki kawowe, które można połączyć z drewnianymi ławkami lub krzesłami Casablanca, również tworząc idealną kompozycję meblową na ogród. Dzięki uniwersalnemu charakterowi tego zestawu, całość można w dowolny sposób ze sobą łączyć, uzyskując indywidualnie dopasowane do potrzeb odbiorcy rozwiązanie. W zależności od tego, czy taki zestaw mebli do ogrodu ma więc znaleźć się na dużym tarasie, niewielkim balkonie czy w ogrodowej altanie, warto dopasować konkretne jego elementy, tak, aby Casablanca okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

stolik kawowy casablanca

Meble meranti - estetyka na najwyższym poziomie

Trudno znaleźć drewno bardziej różnorodne i dające tak wiele możliwości aranżacji, jak właśnie meranti. To, co wyróżnia je spośród dziesiątek innych, to przede wszystkim szeroka i różnorodna paleta barw. Można więc otrzymać je w wielu kolorach do wyboru, począwszy od odcieni żółtawej bieli, przez mahoń, po ciemny brąz. Co więcej, pod wpływem użytkowania mebli, te nieco zmieniają swój wygląd, dzięki czemu są jeszcze bardziej niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Casablanca to doskonały przykład tych mebli, które pod względem wizualnym, z pewnością nie mają sobie równych. Będą wyśmienicie komponować się w każdej balkonowej przestrzeni. Do krzeseł i ławek można dokupić także odpowiednie, kolorowe poduszki, jeszcze bardziej podkreślając wyjątkowość tego oto zestawu. 

Meble z drewna meranti - zalety wyboru takich produktów

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym materiałem było drewno i to właśnie ono wykorzystywano najczęściej do produkcji mebli ogrodowych. Kiedy na rynku pojawiło się meranti, sosna powoli traciła swoją popularność. To egzotyczne drewno jest twardsze, co sprawia, że jest ono jeszcze bardziej wytrzymałe. Jest odporne na działania mechaniczne, jak również i atmosferyczne. Meble ogrodowe drewniane z meranti wykazują mniejsze ryzyko pękania. Samo drewno jest niezwykle odporne na zginanie. Warto także zaznaczyć, iż tego typu meble są również i piękne pod względem wyglądu. Choć na pierwszy rzut oka prezentują się podobnie, w gruncie rzeczy te meble znacząco się między sobą różnią. Efekty wizualne tego estetycznego, eleganckiego w swojej formie i wykonaniu drewna, są wręcz perfekcyjne pod każdym względem. I oczywiście nie sposób nie zwrócić także uwagi na to, że są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu przez wiele sezonów mogą prezentować się, jak nowe. Idealnym tutaj przykładem są meble ogrodowe Casablanca, które wpisują się w te ramy po prostu znakomicie.  Trudno jest znaleźć meble ogrodowe, które byłyby idealne i jedyne w swoim rodzaju. Sięgając jednak po zestawy meranti, te cechuje między innymi piękny, wręcz perfekcyjny wygląd, trwałość i solidność, a do tego i maksymalna wygoda, dzięki której użytkowanie tych mebli, to absolutnie prawdziwa przyjemność. Wystarczy wybrać producenta, który stawia na zadowolenie swoich klientów, by móc cieszyć się pięknymi meblami w okresie wiosenno - letnim przez długie lata.