Drewniane meble od dziesiątek lat cieszą się bardzo dużą popularnością i materiał ten wykorzystywany jest najczęściej do różnego rodzaju inwestycji. W sposób szczególny, wybierany jest do produkcji mebli oraz przedmiotów wykorzystywanych w codziennym życiu. Jedną z jego odmian jest olcha, która sprawdza się idealnie do produkcji mebli ogrodowych i to właśnie ona wybierana jest przez najbardziej nawet wymagających klientów. Dlaczego właśnie olchowe produkty? Co sprawia, że meble ogrodowe z drewna olchowego stanowią idealny wybór do przestrzeni tarasowej lub balkonowej? Jakie właściwości ma drewno olchowe? Na te wszystkie pytania, postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

zestaw mebli ogrodowych z olchy

Drewno - naturalny materiał

Kluczowe znaczenie w kwestii wyboru mebli z drewna ma to, iż jest to naturalny materiał, przyjazny człowiekowi, jak również i środowisku. Jego zaletą jest to, że jest ono trwałe, solidne, a także i wytrzymałe, co sprawia, że z tak dużym pożądaniem, właśnie te produkty do przestrzeni ogrodowej wybierane są najczęściej. Jeśli jest odpowiednio zaimpregnowane, idealnie radzi sobie z wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Bez problemu znosi zmiany temperatury czy promieniowanie UV, jak również i dużą wilgoć. Mając zastosowany impregnat, lakier lub olej, nie jest tak chłonne, co sprawia, że jako materiał na meble do ogrodu sprawdza się fenomenalnie. Nie można tutaj nie wspomnieć także i o kwestii samego wyglądu. Drewno, bez względu na gatunek jest po prostu piękne i w każdej odsłonie, bez względu na to, czy wchodzi w grę ławka ogrodowa, stół i krzesła czy leżaki - zawsze prezentuje się pięknie. Wśród wielu gatunków drewna, cenioną jest niewątpliwie olcha, bowiem wykazuje ona doskonałe właściwości użytkowe. Piękne i funkcjonalne, a do tego trwałe i praktyczne meble ogrodowe z olchy stanowią doskonały wybór absolutnie dla wszystkich odbiorców. Dzięki nim przestrzeń ogrodowa może nabrać zupełnie nowego wyglądu i blasku, dlatego też jak najbardziej mając wybór - olchowe meble stanowią idealny zakup. Poprzez różnorodne ich modele, można wykorzystać ją w każdej przestrzeni. Sprawdzi się i w nowoczesnej wizji aranżacji tarasu, ale i w klasycznym jego wypełnieniu, nadając takiemu miejscu ponadczasowego wydźwięku.

donica ogrodowa z olchy

Jakie właściwości ma drewno olchowe?

Wiadomym jest, iż każdy z nas projektując i aranżując taras, ogród, altanę ogrodową czy inną, temu podobną przestrzeń, zwraca przede wszystkim uwagę na wygląd. Jeśli chodzi o meble ogrodowe, to właśnie aspekt wizualny odgrywa niezwykle istotną rolę i ma duże znaczenie. Szukamy pięknych mebli, które będą cieszyć nasze oko i sprawiać, że dane miejsce będzie po prostu wyglądać zjawiskowo. Warto jednak i zwrócić uwagę na to, by wraz z estetyką, w parze szła tutaj solidność, trwałość i praktyczność. Czy meble ogrodowe z drewna olchowego to wszystko razem są w stanie nam zapewnić? Jak najbardziej tak. Drewno olchowe pozyskuje się z drzew olszy, rosnącej w Polsce. To krajowe drewno, choć nie jest tak popularne do produkcji mebli, jak na przykład sosna, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Jest idealnym surowcem do produkcji mebli. Dlaczego? Wykazuje przede wszystkim łatwość w obróbce, co sprawia, że można z niego wyczarować absolutnie wszystko. Daje ono więc duże możliwości jego wykorzystania, zgodnie z oczekiwaniami samych zainteresowanych. Olcha jest drewnem stosunkowo miękkim, co zwiększa jego elastyczność, ale również i trwałość. Dzięki odpowiednim właściwościom, daje możliwość uzyskania gładkiej powierzchni. Co jeszcze? Na pewno istotne jest to, że olcha doskonale radzi sobie w procesie suszenia. Nie kruszy się ona, nie ulega pękaniu czy pęcznieniu, dzięki czemu może ona nawet po całkowitym wyschnięciu zyskać swój pierwotny kształt. Nie można nie wspomnieć także o tym, że w procesie klejenia sprawdza się naprawdę doskonale, a ponadto przyjmuje bez problemu wszelkie lakiery, bejce czy impregnaty. Jeśli więc idealne meble do ogrodu, to jak najbardziej te z olchy stanowią absolutnie strzał w dziesiątkę. 

Ciekawe propozycje mebli do ogrodu z olchy

Każdy klient oczekuje czegoś innego, każdemu zależy na zupełnie innych rozwiązaniach. W przypadku olchy, tutaj wyśmienicie sprawdzają się zestawy mebli ogrodowych w formie stołu z ławkami lub stołu z krzesłami. Można wybrać w całości wykonane z drewna, a można wybrać drewno połączone ze stalowymi elementami, które również są w stanie uzyskać niezwykle ciekawy wygląd. W zależności od formy i kształtu, takie meble do ogrodu z olchy mogą sprawdzić się w eleganckiej i ponadczasowej przestrzeni lub też w nowoczesnym i designerskim wnętrzu tarasu. Olcha sama w sobie wygląda pięknie, dlatego też każdy prezentowany mebel, takim też jest. Jeśli taras jest duży, można wybrać zestaw ogrodowy z olchy w formie dużego stołu i odpowiednio dopasowanych do niego krzeseł oraz wygodnych ławek. Jeśli jest to małe miejsce, tutaj można zdecydować się na przykład na mały stolik i połączone z nim niewielkich rozmiarów krzesła. A dodatki? Na pewno idealnym uzupełnieniem staną się na przykład donice z olchy, w których można w zależności od pory roku wsadzić różnorodne kwiaty, w ciekawy sposób dopełniając dane miejsce niezwykłymi rozwiązaniami. Jedno jest pewne - jeśli meble ogrodowe pełne klasy, doskonałej jakości i niezwykłej prezencji, to jak najbardziej ten wybór okaże się być najlepszym z możliwych zakupem dla każdego miejsca w ogrodzie. Nie ma wątpliwości, iż meble ogrodowe z olchy, to doskonały wybór absolutnie dla wszystkich zwolenników rozwiązań z naturalnych materiałów, które są w stanie zagwarantować trwałość produktów, ich funkcjonalność, a do tego niezwykle piękny wygląd. Wachlarz ofertowy jest na tyle duży i różnorodny, że z pewnością sprosta on potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających odbiorców.