Taras pełen różnokolorowych kwiatów, z pewnością stanowi jeden z najpiękniejszych obrazów w naszej przydomowej przestrzeni. I choć większości z nas kojarzy się on z letnią porą, upalnym okresem i totalną, wakacyjną beztroską, to i jesienią nadal możemy stworzyć to miejsce magicznym, bajecznym i jedynym w swoim rodzaju. Jakie więc kwiaty posadzić w doniczkach, by mogły stworzyć iście jesienne kompozycje? Które z dostępnych poradzą sobie z jesienną, jakże zmienną pogodą?

Polska złota jesień w naszym ogrodzie

Wrzesień, październik, a często nawet i listopad potrafią dać nam naprawdę wiele powodów do radości, nawet pod względem pogody. Wielu z nas bowiem jesień kojarzy się jedynie z zimnem, deszczem i ponurą aurą, prawda? W gruncie jednak rzeczy ta polska złota jesień, potrafi jednak być bajeczna, a kawa pita o poranku na tarasie w towarzystwie ciepłego kocyka, może smakować równie wybornie, jak latem. Chcąc więc, aby to miejsce nadal, tak jak letnią porą cieszyło się swoim pięknem, warto zadbać o małe detale i oczywiście odpowiednie kwiaty, typowe na ten jesienny czas. Może więc warto postawić na cudownie pachnące świeczki rozstawione w różnych miejscach na tarasie? A może idealnymi będą poduszki położone na meble ogrodowe w iście jesiennych kolorach i wzorach? Czasami leżak ogrodowy może warto zamienić na hamak, a letnią narzutę na zestaw wypoczynkowy jesiennym, grubym, ciepłym kocem? Czasami małe zmiany mogą wnieść wiele dobrego.

jesienny taras

Jakie kwiaty sadzić jesienią?

Skupiając się na detalach i szczegółach, dochodzimy do punktu zasadniczego, a więc do kwiatów. Jakie sprawdzą się w jesiennej aurze? Bez wątpienia pięknie będą prezentować się chryzantemy, które choć wielu kojarzą się tylko z cmentarzem, w gruncie rzeczy stanowią idealny dodatek także na taras. Są one bardzo wytrzymałe, łatwe w uprawie, a do tego dostępne w wielu kolorach, dzięki którym jesień w ogrodzie może wyglądać naprawdę pięknie. Kolejnymi są niewątpliwie wrzosy, najbardziej chyba popularne kwiaty jesienne. One także nie wymagają wiele pracy, są niebywale dekoracyjne, idealnie szumią podczas jesiennych podmuchów wiatru i niewątpliwie w perfekcyjny wręcz sposób wypełniają jesienny obraz naszego tarasu czy balkonu. Warto także spojrzeć na takie kwiaty, jak rozchodnik okazały. Nie wymaga większej opieki i radzi sobie doskonale w jesiennych warunkach, aż do pierwszych przymrozków. Dobierając je w odpowiednich kolorach i dopasowując do nich stosowne doniczki, z pewnością można uzyskać naprawdę niezwykły wygląd takiej przestrzeni. Ponadto, ciekawie będą one komponowały się z towarzystwem jesiennego atrybutu, jakim jest dynia, czyż nie? W takim zestawieniu, przytulny klimat i niezwykły czar z pewnością zyska każde ogrodowe miejsce.

Bez wątpienia jesień może być piękna i bajeczna, jeśli tylko tego chcemy. Odrobina dobrego humoru, pozytywne nastawienie, drobne dodatki na tarasową przestrzeń, a do tego ogrom kwiatów, dzięki którym w naszym ogrodzie mimo końca lata, nadal może być kolorowo i pięknie.