Ogród daje nam wiele możliwości. Jeśli jest duży, dostępne miejsce możemy zaaranżować w dowolny sposób. Taras i balkon dają nam jednak nieco mniej możliwości, nie tylko ze względu na mniejszą powierzchnię. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji taras, ogród czy balkon - powinniśmy wykorzystać tą możliwość najlepiej, jak potrafimy. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodzie, jakie na tarasie, a jakie na balkonie? Przekonaj się!

Meble na balkon

Balkon najczęściej cechuje się mniejszą powierzchnią niż taras czy ogród. Ciężko jest zrobić na nim grilla w kilka osób i spokojnie sobie zjeść. Nie zaprosimy nikogo na obiad ani nie spędzimy zbyt kreatywnie czasu, jednak wykorzystując całą powierzchnię, możemy stworzyć naprawdę przyjazny kąt. Jeśli nasz balkon jest naprawdę niewielki - postawmy na funkcjonalne meble. Może to być składany stół i dwa krzesła czy pufy, które pełnią również rolę schowków. Jeśli jednak nie zależy nam na stole, możemy umieścić hamak czy fotel, a nawet ławkę ogrodową.

Im większą powierzchnią dysponujemy, tym na więcej możemy sobie oczywiście pozwolić. Możemy zdecydować się na komplet wypoczynkowy czy stolik kawowy z kilkoma krzesłami. Na rynku dostępnych jest wiele mebli balkonowych, składających się zazwyczaj z dwóch krzeseł i stoliku. Jest to naprawdę ciekawa opcja. Musimy jednak zastanowić się, na czym nam zależy.

meble tarasoe

Meble na taras

Wybierając meble na taras, zastanówmy się przede wszystkim, czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy. Jeśli chcemy stworzyć miejsce, przeznaczone do weekendowych spotkań i grillów, postawmy na zestaw ogrodowy stołowy. Wyznaczmy również miejsce na grill. Jeśli z kolei zależy nam wypoczynku, świetnie sprawdzi się klasyczny komplet wypoczynkowy, bądź w przypadku mniejszego tarasu - dwa bądź jeden leżak ogrodowy.

Mając do dyspozycji trochę więcej miejsca, taras możemy wzbogacić o funkcjonalne dodatki, w zależności od potrzeb. Mogą to być skrzynie ogrodowe na poduszki, dodatkowe fotele, pufy czy nawet hamak. W przypadku większego tarasu z pewnością zmieściłby się komplet wypoczynkowy, jak i zestaw stołowy, jednak można połączyć te dwa rozwiązania i zakupić wygodną, mieszczącą przynajmniej kilka osób kanapę, duży stół oraz kilka puf. Jeśli taras nie ma być miejscem, w którym będziemy spożywać posiłki, postawmy na niewielki stolik kawowy, dwa krzesła oraz dodatkowe meble, pozwalające nam wypocząć czy opalać się. Rozkładane fotele z podnóżkami, leżaki i hamaki to świetna propozycja!

Meble do ogrodu

Ogród daje nam największe możliwości, z tego też powodu powinniśmy podzielić go na kilka stref, w zależności od naszych potrzeb. Pierwsza strefa może być strefą wypoczynkową - część ogrodu, w której ją umieścimy zależy wyłącznie od nas samych. W zależności od potrzeb i powierzchni, jaką dysponujemy, możemy umieścić w niej leżaki ogrodowe, hamaki, pufy, fotele, a nawet i wygodna kanapa. Drugą strefą może być miejsce do grillowania czy zjedzenia posiłku - w formie altany czy np. na tarasie. Tutaj sprawdzi się duży stół jadalny, krzesła, a także miejsce zagospodarowane na grill. W takim miejscu będziemy mogli nie tylko spotykać się z rodziną czy ze znajomymi, ale także jeść wspólne śniadanie czy obiad z partnerem w letnie dni.

Jeśli posiadamy basen, leżaki możemy ustawić przy nim. Miłośnicy opalania się również mogą wyznaczyć sobie odpowiednie do tego miejsce, w którym nie pada cień. Ciekawą opcją może okazać się także strefa dla dzieci, w której znajdziemy nie tylko piaskownicę czy jakieś zabawki, ale także mały stolik z kilkoma krzesełkami. Aranżacja ogrodu zależy wyłącznie od naszych potrzeb, stylu życia, ale także powierzchni, jaką dysponujemy. Im jest ona większa, tym mamy więcej możliwości.