Nie ma wątpliwości, iż leżaki ogrodowe, określane inaczej mianem leżaków plażowych, cieszą się niezwykle dużą popularnością i każdego roku wykorzystywane są, jako niezbędne meble ogrodowe. Dzięki nim można przede wszystkim wypocząć, odprężyć się czy nabrać trochę letniej opalenizny, rozkoszując się promieniami słonecznymi, które muskają ciało. Nie wszystkie leżaki są odpowiednie, nie każde są w stanie zagwarantować nam maksymalną wygodę, trwałość i solidność, a także i piękno, które idealnie mogłoby wkomponować się w przestrzeń tarasu, ogrodu czy plażowego ekwipunku. Na pewno warto sięgać po produkty polskich producentów, którzy mają nam do zaoferowania meble solidne i trwałe, praktyczne i wygodne, uniwersalne w swoim zastosowaniu, a przy tym i bardzo estetyczne w samym ich wyglądzie. 

Proste leżaki składane - najlepszy wybór dla każdego

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wachlarz produktów, który obejmuje leżaki ogrodowe. Wybrać można różnorodne ich modele, większe i mniejsze, o prostej konstrukcji, jak również i bardziej rozbudowane, plastikowe i drewniane, w naturalnym kolorze, z dodatkiem tkaniny lub z wypełnieniem. Nie ma wątpliwości, iż asortyment tych produktów, jest w stanie sprostać potrzebom najbardziej nawet wymagających odbiorców. Poszukując jednak niezawodnego, taniego, a przy tym bardzo praktycznego leżaka do ogrodu czy też na plażę, z pewnością najlepszym wyborem są proste leżaki drewniane składane, z elementem kolorowych materiałów, które są wygodne w użytkowaniu, zajmują bardzo mało miejsca, prezentują się niezwykle okazale, a przy tym są trwałym meblem na niejeden sezon letni. Wystarczy tylko wybrać konkretny kolor tkaniny, by w takim wydaniu leżak mógł idealnie wpasować się w daną przestrzeń, tworząc z nim wspólną całość. Składane leżaki z drewnianą konstrukcją z racji ciekawie przemyślanego ich mechanizmu, bez problemu można przenieść z jednego miejsca w drugie, przewieźć autem, nie zajmując w nim dużo miejsca, ale także i przechowywać, gdy po lecie przychodzi jesień i zima i meble ogrodowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Takie leżaki są lekkie, bardzo poręczne i wygodne w noszeniu. Można jednym niemal ruchem je złożyć, by zabrać je ze sobą na plażę, do dalszej części ogrodu czy na działkę. Choć na pierwszy rzut oka sama konstrukcja nie wydaje się być nadto stabilna, to w rzeczywistości spełnia swoją rolę i zapewnia pełną wygodę i komfort siedzenia absolutnie każdemu. 

Leżaki ogrodowe z regulowaną pozycją oparcia

Niezwykle dużą zaletą leżaków ogrodowych o prostej, drewnianej konstrukcji, jest możliwość regulacji samego oparcia. Dzięki bowiem funkcji takiej zmiany wysokości i pozycji, ustawić można odpowiednio leżak tak, aby zapewnić jego użytkownikowi maksymalną wygodę i pełen komfort siedzenia lub leżenia. W jednych modelach stosowane są dwie pozycje regulacji, w innych trzy. W zależności od tego, czy użytkownik takiego mebla ogrodowego chce bardziej siedzieć czy leżeć, tak też może ten produkt ustawić pod odpowiednim kątem nachylenia. 

leżaki ogrodowe ratanland

Czy drewniane leżaki to najlepszy wybór?

Jak najbardziej tak. W takiej formie występują one jako drewniana rama i materiałowe siedzisko, co nadaje im wygląd klasycznych leżaków plażowych. Ich uniwersalizm polega właśnie na tym, że z racji swoich małych wymiarów i poręcznego kształtu po złożeniu oraz niewielkiej wagi, mogą pełnić i funkcję mebla w ogrodzie i leżaka na plaży. Czy to oznacza, że leżaki wykonane z metalu lub technorattanu nie są dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że są, jednak trzeba tutaj się liczyć, że te w porównaniu z klasycznymi drewnianymi, zajmują zdecydowanie więcej miejsca, nawet po złożeniu, są bardziej rozbudowane i cięższe. Te sprawdzają się jako meble ogrodowe idealnie, jednak w transporcie czy zastosowaniu ich na plaży, niekoniecznie już są dobrym wyborem. Ponadto, warto zwrócić uwagę na trwałość produktów. Choć niemal wszystkie mogą być rozwiązaniami na długie lata, to jednak od zawsze bezkonkurencyjne jest drewno, jako naturalny materiał, odporny na warunki atmosferyczne przy odpowiedniej impregnacji i na czynniki mechaniczne. 

Kolorowe leżaki - idealne meble na imprezę w ogrodzie

W okresie letnim bardzo często organizujemy imprezy w ogrodzie. Zapraszamy rodzinę czy przyjaciół, rozpalamy grilla lub ognisko, robimy przekąski, spędzamy miło czas. Najczęściej jednak głównym problemem jest brak miejsca. Idealne więc na takie okazje są właśnie tanie leżaki ogrodowe, które nie zajmują dużo miejsca i które możemy bez problemu magazynować w garażu czy przydomowej szopce, a kiedy jest potrzeba, wystarczy je w kilka sekund rozłożyć i tym samym zorganizować idealne garden party w ogrodzie. Uniwersalizm tych leżaków sprawia, że są one bardzo dobrym wyborem zarówno na dziecięcą imprezę w ogrodzie, jak również i na spotkanie dorosłych w ogrodowej przestrzeni.

Leżaki ogrodowe czy krzesła?

Bardzo często leżaki do ogrodu traktowane są na równi z krzesłami ogrodowymi, jako meblami, które mogą znaleźć się na tarasie, na balkonie, w ogrodowej altance czy w każdym innym miejscu, na świeżym powietrzu. W gruncie jednak rzeczy są to dwa, zupełnie inne meble, których zastosowanie jest zupełnie inne. W przypadku bowiem krzeseł ogrodowych, te mają takie same zadania, jak te, które wykorzystujemy we wnętrzach naszych domów. W połączeniu ze stołem, są idealnym zestawem, przy którym można zajadać śniadania letnią porą czy wykwintne obiady w zielonej przestrzeni naszych ogrodów. Same zaś leżaki pełnią funkcję relaksacyjną. Nie bez powodu ich nazwa wskazuje na to, że mamy na nich się położyć, a więc i tym samym odpocząć, zrelaksować się, opalać czy po prostu pobyć na świeżym powietrzu, w pełnej wygody i komfortu pozycji. Wybierając więc konkretne meble ogrodowe, należy wziąć pod uwagę zarówno same krzesła, jak również i leżaki, jako dwa odrębne, ale jednocześnie jakże konieczne rozwiązania.  Wśród dostępnego asortymentu, na pewno warto wybierać polskich producentów, którzy mają nam do zaoferowania najwyższej jakości leżaki ogrodowe, jako uniwersalne meble o bardzo szerokim zastosowaniu.