Większości z nas eukaliptus kojarzy się z drzewem, na którym przesiaduje miś koala. Wielu też zna je, jako surowiec zielarski lub jako roślina wykorzystywana w przemyśle cukierniczym. Okazuje się jednak, że zastosowanie tego drewna jest zdecydowanie większe, bowiem stanowi coraz częściej wykorzystywany materiał, z którego to powstają meble ogrodowe z eukaliptusa. Pojawia się ich na rynku coraz więcej, a ponadto coraz to większa grupa klientów jest nimi zainteresowana. Skąd wynika ten fenomen? Na jakie modele mebli do ogrodu z tej kategorii można postawić?

Drewno eukaliptusa - właściwości

To, co stanowi klucz do sukcesu i powodzenia tego drewna, to jego bardzo duża wytrzymałość. Wynika ona bowiem z samej budowy eukaliptusa, która w największej części składa się z twardzieli, a w niewielkiej z bieli. Bardzo istotne jest to, iż taki rodzaj drewna cechuje się niezwykle dużą odpornością na działanie wilgoci, stąd też nie straszne są mu deszcze, śniegi czy też inne warunki atmosferyczne. Bez względu na porę roku, przetrwa wszystko i przez wiele sezonów będzie cieszyć oko swoim niezwykłym wyglądem. Warto zaznaczyć również i to, iż meble z drewna eukaliptusa są także odporne na wszelkie działania owadów, grzybów, a także i bakterii. Są one również odporne na działania mechaniczne, bowiem są jednym z najbardziej twardych gatunków drzew na świecie. Producenci mebli cenią sobie to egzotyczne drewno przede wszystkim za łatwą z nim pracę i obróbkę mechaniczną. Jeśli w grę wchodzi sama kolorystyka, tutaj wszystko zależy od samego gatunku tego drewna. Barwa bowiem może być różna, począwszy od jasnej, przez bursztynową, po czerwonobrązową, w zależności od tego, co podoba się odbiorcom takich mebli i jakie będą idealnie wkomponowywać się w daną przestrzeń tarasu, balkonu czy altany. 

Dlaczego meble z drewna eukaliptusowego są lepsze niż inne?

Decydując się na zakup mebli do ogrodu, każdy z nas pragnie postawić na to, co sprawdzi się w swojej roli przez wiele lat. Nic więc dziwnego, iż szukamy rozwiązań, które zapewnią im trwałość, solidność i wytrzymałość na długie lata, a ponadto piękny ich wygląd, mimo upływu czasu. Meble z drewna eukaliptusowego wykonywane są z różnych jego gatunków, co ma duże znaczenie w kwestii jego twardości, a więc i tym samym jakości. Takim meblom nie straszne są warunki atmosferyczne, jak również i mechaniczne. Są one odporne na gnicie, a także na przebarwienia. Jednym z najważniejszych elementów, na jakich z całą pewnością należy się skupić jest odpowiednia ich konserwacja. Stosując specjalne oleje, takie drewno wykazuje właściwości hydrofobowe, a więc nie wchłania ono wilgoci i tym samym nie niszczeje. 

Wachlarz ofertowy mebli ogrodowych eukaliptusowych

Eukaliptus jest drewnem egzotycznym, które to ma australijskie pochodzenie, co sprawia, że jest przyzwyczajone do najbardziej nawet trudnych warunków. To wszystko więc sprawia, że jest ono tak mocne i tak solidne, będąc idealną propozycją do zastosowania w meblarstwie ogrodowym. W wachlarzu dostępnych na rynku produktów, bardzo dużą popularnością cieszą się zarówno pojedyncze meble do ogrodu, a więc krzesła, ławki czy stoliki, jak również i zestawy mebli ogrodowych z drewna eukaliptusa, które idealnie wpasują się w ogrodową przestrzeń. Każdy ma inne do zagospodarowania miejsce, każdy preferuje inną formę zagospodarowania swojej przestrzeni. W jednym miejscu bardzo dobrze sprawdzi się duży stół i krzesła, przy którym można zjadać na świeżym powietrzu posiłki. U innych doskonale prezentować będzie się niska ława kawowa, a do niej rewelacyjnie sprawdzająca się ławka lub krzesła. Można także postawić i na krzesła rozkładane, które pełnią rolę leżaków, dając pełnię relaksu i odprężenia w czasie wolnych chwil.  Wybierając meble ogrodowe, te bez wątpienia okażą się być bardzo dobrym wyborem absolutnie dla wszystkich tych osób, dla których istotne znaczenie ma solidność i trwałość materiałów, piękny ich wygląd oraz maksymalna wygoda.