Odpoczynek w ogrodzie jest bez wątpienia jedną z największych przyjemności i najlepszą formą relaksu absolutnie dla każdego. Dzięki takiej przestrzeni, wiosenno - letnie dni spędzone na łonie natury są tak wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Aby jednak balkon czy taras spełniał swoje zadania, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie umeblowanie. I tak, niezwykle dużą popularnością cieszą się meble z drewna meranti, które to uznawane są za jedne z najlepszych, jeśli w grę wchodzi ich trwałość, najwyższa jakość, wygoda i co istotne - piękno. I choć wybór dostępnych na rynku mebli z różnych gatunków drewna jest naprawdę ogromny, to drewno meranti króluje w ostatnim czasie wśród dostępnych rozwiązań. 

Meranti - egzotyczne drzewo o doskonałych właściwościach

Nie ma wątpliwości, iż meranti to bardzo dobry wybór do zastosowania w przypadku mebli ogrodowych. To egzotyczne drewno dostępne jest w wielu kolorach i odcieniach, co sprawia, iż każdy jest w stanie dopasować do siebie odpowiedni produkt i konkretne rozwiązanie. Wszelkie dostępne modele są w stanie idealnie wkomponować się w każde takie miejsce, idealnie dopasowując się do jego naturalnego charakteru. Co jeszcze oprócz tak perfekcyjnego wyglądu? Nie ma wątpliwości, iż jedną z najważniejszych cech jest trwałość, jak również i wytrzymałość mebli. Te są w pełni odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, a więc nie straszny jest im mróz, deszcz, śnieg czy też promieniowanie słoneczne. Co więcej, meble z drewna meranti są także w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, co spowodowane jest przede wszystkim jego wysokim stopniem twardości. 

meble ogrodowe merantii

Plastyczność mebli meranti

Nie ma wątpliwości, iż niezwykle dużą zaletą tego rodzaju drewna jest jego plastyczność. To właśnie ta cecha sprawia, że można z pomocą tego drewna robić różnorodne kształty i rozmiary mebli, dopasowując je w pełni do potrzeb, oczekiwań i wymagań odbiorców. W tej kategorii produktów postawić można zarówno na pojedyncze meble ogrodowe, jak krzesła, ławki czy też stoliki, ale wybrać można i przy tym również gotowe zestawy mebli ogrodowych, dopasowując je do konkretnej przestrzeni, do danego miejsca. W zależności bowiem od wielkości tarasu, balkonu czy też altany, zupełnie inne rozwiązanie może okazać się dobrym wyborem. U jednych idealną opcją będzie duży stół z krzesłami, przy którym można wspólnie z całą rodziną lub przyjaciółmi zjadać posiłki, z kolei u innych dobrym wyborem będzie niski stół kawowy z ławką lub krzesłami, przy którym to poranna kawa z całą pewnością będzie smakować wybornie. 

Jakie są korzyści wyboru mebli do ogrodu z drewna meranti?

Nie ma wątpliwości, iż meble ogrodowe drewniane wybierane są najczęściej spośród dostępnych na rynku propozycji, bowiem charakteryzują się i trwałością i wygodą i pięknem. Wiele jednak zależy od tego, jaki rodzaj tego drewna wybierzemy, bo on właśnie decyduje o jakości na lata i pełnym zadowoleniu. Meble ogrodowe drewniane z meranti, to jak najbardziej doskonały wybór. Takie drewno jest twarde, co wpływa znacząco na jego wytrzymałość, zdecydowanie większą, niż w przypadku innych typów drewna stosowanych do produkcji mebli do ogrodu. Co istotne, wykazuje bardzo małe ryzyko pęknięć, a do tego jest odporne na zginanie.    Aranżacja przestrzeni ogrodowej wymaga zarówno zwrócenia uwagi na wytrzymałość mebli, które mają się tam znaleźć, jak również i na ich wygląd, tak, aby stworzyć miejsce jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i magiczne, czyli takie, jakiego tylko pragniemy. Sięgając po meble meranti, te bez wątpienia okażą się być bardzo dobrym wyborem i jesteśmy przekonani o tym, że sprostają one potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających odbiorców. Dzięki tak dużej różnorodności tych mebli na rynku, te mogą się wpisać w każdy styl określonej przestrzeni, będąc z jednej strony eleganckim wypełnieniem tarasowej przestrzeni, z drugiej tworząc ponadczasową przestrzeń, z trzeciej z kolei rewelacyjnie dopełniając nowoczesny klimat ogrodu.