Wybór drewnianych mebli jest niezwykle szeroki i różnorodny, co sprawia, że każdy klient jest w stanie dopasować do siebie odpowiednie rozwiązanie. Wśród dostępnych na rynku wyrobów, na pewno wartą uwagi są meble z olchy, które to cieszą się bardzo dużą popularnością i które w sposób szczególny wykorzystywane są jako meble ogrodowe na tarasach, na balkonach czy też w ogrodowych altanach. Olcha sprawdza się wyśmienicie do produkcji mebli ogrodowych, przede wszystkim ze względu na swoje cenne właściwości. Co więc sprawia, że drewno to jest tak cenne, a jego wykorzystanie daje ogrom zadowolenia wszystkim, którzy na nie stawiają? Jakie wyroby z olchy sprawdzają się w ogrodowej przestrzeni?

Meble z drewna olchowego - naturalność na najwyższym poziomie

Nie ma wątpliwości, iż meble z drewna cieszą się tak dużym powodzeniem, ze względu na swój naturalny wygląd. Dzięki niemu bowiem potrafią one idealnie wkomponować się w każde ogrodowe miejsce, ciesząc oko swoim estetycznym, jedynym w swoim rodzaju wyglądem. Nie można nie wspomnieć także i o kwestii ekologicznej, a więc materiał ten jest przyjazny zarówno człowiekowi, jak również i środowisku. 

Właściwości olchy

Olcha, która sprawdza się jako drewno jest naturalnym materiałem, który wykazuje niezwykle cenne właściwości, zapewniając mu jak największą ochronę i odporność przed czynnikami atmosferycznymi oraz mechanicznymi. Meble ogrodowe z olchy są bardzo wytrzymałe, niezwykle solidne i trwałe. Kluczowe znaczenie ma ich impregnacja, dzięki której nie są mu straszne żadne zmiany temperatury, promieniowanie UV, wilgoć i inne elementy. Trudno jest je zniszczyć, przez co jako umeblowanie na taras czy balkon, takie wyroby sprawdzają się w swojej roli przez wiele, długich lat. Nie można nie wspomnieć również o tym, że olcha jest bardzo łatwa w obróbce. Istotne jest to, że bardzo dobrze radzi sobie ona w procesie suszenia. Nie pęka, nie kruszy się i nie ulega pęcznieniu. Bardzo dobrze radzi sobie także przy klejeniu, a do tego jest chłonna, przyjmując bez problemu wszelkie lakiery czy stosowne impregnaty. Jest drewnem stosunkowo miękkim, co sprawia, że jest niezwykle elastyczna w swoim wykonaniu.

meble olchowe

Na jakie meble ogrodowe z olchy postawić?

Olcha jest drewnem krajowym, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i choć nie jest jeszcze tak znana, jak chociażby sosna, to zdobywa już pokaźne rzesze odbiorców, szczególnie, jeśli w grę wchodzi produkcja mebli ogrodowych. W tej kategorii produktów, asortyment jest bardzo bogaty, co sprawia, że bez problemu sprosta on potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających odbiorców. Rewelacyjnym wyborem są zestawy mebli ogrodowych z olchy. Można tutaj wybrać w całości wykonane z tego drewna lub też postawić na połączenie ich z elementami stalowymi, dodając nieco bardziej oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Wiele zależy od tego, w jakim stylu zaaranżowany mamy taras, balkon czy ogrodową altanę. U jednych sprawdza się wyśmienicie w całości naturalny charakter takiej przestrzeni, inni preferują nieco bardziej eleganckie, nowoczesne czy rustykalne elementy. Grunt tak dopasować całość, by prezentowała się ona jedynie w swoim rodzaju. Wśród dostępnych propozycji, można postawić na stoły z olchy i krzesła olchowe, ale można również i wybrać ławki do siedzenia czy też ławy kawowe. Wybór odpowiednich rozwiązań w dużej mierze uzależniony jest od tego, co nam się podoba i jak dużą mamy do zagospodarowania w takim ogrodowym miejscu przestrzeń. U jednych doskonale sprawdzi się duży stół, przy którym można zjadać posiłki, u innych z kolei doskonale wyglądać będzie miejsce, przy którym można skosztować w gronie przyjaciół pyszną kawę. Oferta dostępnych produktów jest szeroka, a producenci mają nam do zaoferowania bardzo dużo ciekawych propozycji, stąd z całą pewnością można tak skomponować przestrzeń, jak tylko się tego pragnie. Wiosna i lato na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie, może być piękna, bajeczna, a przy tym bardzo funkcjonalna i praktyczna.