Stolik kawowy stanowi niezwykle ważne i funkcjonalne uzupełnienie salonu. Znajduje się w każdym domu - ciężko jest więc sobie wyobrazić bez niego poranki czy wieczory. Kładziemy na nim kawę, herbatę, ale także desery. Ponadto zdobi on nasze wnętrze, podkreśla jego charakter oraz świetnie komponuje się z wszelkimi ozdobami i dodatkowymi elementami. Wybór stolika kawowego nie jest wcale taki prosty. Przekonaj się, czym powinieneś się kierować oraz na co warto zwrócić uwagę.

Styl

Wygląd jest pierwszą kwestią, na którą zwracamy uwagę. Stolik kawowy powinien przede wszystkim pasować do pomieszczenia w którym się znajduje oraz pozostałych mebli czy elementów. W zależności od tego, w jakim stylu zostało urządzone konkretne pomieszczenie, w takim powinien odnaleźć się stolik. Musi być spójny z całością.

Poza odpowiednim stylem, stolik powinien nam się przede wszystkim podobać. To kluczowa kwestia - zakup nieodpowiadającego nam mebla nie ma przecież sensu. Wygląd ma duże znaczenie i ciężko temu zaprzeczyć. Jeśli jednak sami nie wiemy, jaki stolik odpowiada naszym preferencjom, powinniśmy w pierwszej kolejności określić typ stolika bądź materiał, z jakiego ma być wykonany - może to być drewno czy szkło.

Jakość

Stolik kawowy jest niezastąpiony w każdym salonie. Ważne jest więc, by był trwały i solidny. Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość. Zakup mebli to tak naprawdę inwestycja na lata - nie powinniśmy więc na tym oszczędzać. Jakość jest niezwykle istotna, ponieważ zadecyduje o tym, przez jaki czas posłuży nam stolik. Warto również zwrócić uwagę na to, czy stolik jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stolików ze szklanym blatem, które mogą się szybko rysować. Warto tutaj uwzględnić także czas, przez jaki będziemy korzystać ze stolika. Jeśli będzie nam służył każdego dnia i umieścimy go w salonie, wręcz niezbędne jest, by był wysokiej jakości. Jeśli jednak będziemy z niego korzystać sporadycznie, nie ma to aż takiego znaczenia.

stolik szklany bob clear

Stolik szklany Bob Clear dostępny w naszym sklepie

Rozmiar

Mogłoby się wydawać, że rozmiar stolika nie ma większego znaczenia. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle ważny - nie może zajmować zbyt dużo miejsca w przypadku niewielkich pomieszczeń. Z kolei gdy dysponujemy dużym metrażem, możemy ciekawie go wykorzystać i wybrać funkcjonalny, odpowiedniej wielkości stolik, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Rozmiar powinniśmy również dostosować do kanapy/sofy, aby możliwe było swobodne odłożenie filiżanki z kawą czy herbatą. W niejednym salonie znajdziemy stolik, do którego użytkownik nie jest nawet w stanie dosięgnąć z kanapy. To duży błąd, który warto mieć na uwadze przy zakupie.

Cena

Cena również jest niezwykle ważna - zazwyczaj pomaga nam podjąć ostateczną decyzję o zakupie. Na stoliku kawowym nie powinniśmy oszczędzać, jednak nie oznacza to, że należy wydać możliwie jak najwięcej. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji - znajdą się i takie, które zwyczajnie nie są warte swojej ceny. Jeśli cena jest proporcjonalna do jakości, to dobry znak. Oszczędzanie, zarówno jak i przepłacanie za produkt - są to dwa, nieodpowiednie rozwiązania.

Funkcjonalność

Stolik kawowy należy dopasować również do indywidualnych preferencji - jeśli zależy nam, by miał dodatkową półkę czy miejsce na przechowywanie drobiazgów, zwróćmy uwagę na takie właśnie modele. Być może zamiast tego wolelibyśmy by miał niewielkie szafki - takie modele również dostępne są na rynku. Mówiąc o funkcjonalności, warto również wspomnieć o nóżkach, które powinny być stabilne. Często natrafiamy na stoliki, które się chwieją.

Stolik kawowy jest niezwykle ważnym elementem salonu, powinniśmy więc zadbać, by był nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny i wytrzymały. Są to kluczowe kwestie, warto więc zwrócić na nie uwagę oraz wybrać taki model, który odpowie na wszystkie nasze potrzeby.