Stół ze szklanym blatem to ciekawe rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się naprawdę popularne. Nie ma w tym nic dziwnego - sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od metrażu oraz stylu, w jakim zostało zaprojektowane. Choć niektórym może wydawać się, że jest to niepraktyczne rozwiązanie - rzeczywistość jest zupełnie inna! Poznaj największe zalety stołu ze szklanym blatem.

Wytrzymałość

Jedną z wielu zalet stolików ze szklanym blatem jest wytrzymałość. Oczywiście wiele zależy od zastosowanych materiałów, jednak zdecydowaną większość dostępnych na rynku stolików wykonuje się ze szkła hartowanego. Jest to twarde, mocne i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne szkło. Wbrew powszechnym opiniom, nie rysuje się ani nie niszczy wcale szybko.

Nie musimy się obawiać, że blat szybko ulegnie uszkodzeniu. Choć są to w zupełności uzasadnione obawy, nie powinniśmy się nimi kierować przy zakupie. Warto w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z ze szkłem, z którego został wykonany konkretny blat. Wówczas podjęcie decyzji o zakupie będzie znacznie łatwiejsze.

stolik kawowy z technorattanu

Wygląd

Niewątpliwie dużą zaletą stołu ze szklanym blatem jest jego wyjątkowy wygląd. Takie stoły prezentują się naprawdę oryginalnie i wyjątkowo. Mogą być zaprojektowane zarówno w nowoczesnym, jak i nieco starszym klimacie. Spodobają się niemal każdemu oraz dopasują się kolorystycznie do każdego pomieszczenia. Na rynku dostępne są przeróżne modele - o różnej wielkości, w przeróżnych kolorystykach, formach czy stylach. Każdy bez problemu jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się również stoliki z technorattanu ze szklanym blatem. Prezentują się naprawdę interesująco, dodatkowo są wyjątkowo trwałe. Technorattan to wyjątkowy materiał, znany od wieków.

Łatwa pielęgnacja

Wiele osób chwali sobie niezwykle łatwą pielęgnację. Szklany blat nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji, a do jego umycia wystarczy zastosować płyn do szyb. Zabrudzenia bardzo szybko schodzą, a ich usuwanie nie sprawia żadnych trudności. Stoliki drewniane, choć podobnie jak szkło - prezentują się nietuzinkowo, są znacznie cięższe w pielęgnacji. Podobnie jest z innymi materiałami. Szkło zdecydowanie jest wypada tutaj najlepiej.

Warto jednak wspomnieć, że ciężej czyści się blaty matowe niż te, które są wykonywane ze szkła gładkiego. Trudno jest je wyczyścić tak, aby nie pozostawić żadnych, niepotrzebnych smug.

stolik szklany

Widoczne odciski palców i smugi

Jedną z niewielu wad stołu ze szklanym blatem są widoczne odciski palców. Niestety dotykając często blatu możemy spodziewać się, że pozostaną po tym ślady. Można tego nieco uniknąć i zasłonić je, kładąc np. obrus czy różnego rodzaju ozdoby, które odciągną wzrok od odcisków. Podobnie jest z myciem - należy uważać, aby nie pozostawiać niepotrzebnych smug. Mogą rzucać się w oczy i naprawdę irytować.

Choć usunięcie zabrudzeń nie powinno sprawiać żadnych problemów, warto, abyśmy zadbali również to, by nie pozostawały na blacie odciski i smugi. Jest to element dekoracyjny.

Częste sprzątanie

Jak wyżej wspomniano, pielęgnacja stoliku ze szklanym blatem jest bardzo łatwa. Wystarczy go spryskać odpowiednim preparatem oraz przetrzeć szmatką. Nieco większym problemem może być fakt, że stolik ten wymaga znacznie częstszego sprzątania niż modele wykonane z innych materiałów. Oprócz tego, że mogą pojawić się na nim smugi bądź odciski palców, szkło niestety uwydatnia kurcz, okruszki oraz inne zabrudzenia. Są one szczególnie widoczne, przez co wymagają częstszego sprzątania. Zbierający się kurz wręcz rzuca się w oczy.

Jeśli nie przeszkadza nam to, że szklany blat będziemy musieli przecierać częściej niż np. drewniany - jest to odpowiednie dla nas rozwiązanie. Szklany blat prezentuje się naprawdę dobrze i pomimo tych wad, warto zdecydować się na jego zakup.