Meble ogrodowe

Stolik kawowy - czym kierować się przy wyborze?

Stolik kawowy stanowi niezwykle ważne i funkcjonalne uzupełnienie salonu. Znajduje się w każdym domu - ciężko jest więc sobie wyobrazić bez niego poranki czy wieczory. Kładziemy na nim kawę, herbatę, ale także desery. Ponadto zdobi on nasze wnętrze, podkreśla jego charakter oraz świetnie komponuje się z wszelkimi ozdobami i dodatkowymi elementami. Wybór stolika kawowego nie jest wcale taki prosty. Przekonaj się, czym powinieneś się kierować oraz na co warto zwrócić uwagę. 
Czytaj dalej

Czy warto zakupić meble modułowe do ogrodu?

Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Musimy zwrócić uwagę na szereg czynników - cenę, wygląd, trwałość, wagę i pielęgnację. Coraz większą popularność zyskują meble ogrodowe modułowe, które charakteryzuje przede wszystkim uniwersalność. Dają wiele możliwości i jednocześnie prezentują się naprawdę wyjątkowo. Czy warto je zakupić do ogrodu? Czy się sprawdzą?
Czytaj dalej

Charakterystyka ogrodu francuskiego - jak go urządzić?

Ogród francuski zachwyca przede wszystkim porządkiem i geometrią. Wszystko jest w nim odpowiednio zaplanowane, od położenia tarasów czy rzeźb, po równo przystrzyżone drzewa i krzewy. Nie ma tu miejsca na nieład czy brak kontroli. Dla niektórych ogród francuski może wydawać się zbyt wymagający czy “poukładany”, jednak fanów stylu francuskiego nie brakuje. Dowiedz się, jak urządzić ogród właśnie w tym stylu!
Czytaj dalej

Zalety i wady stołu ze szklanym blatem

Stół ze szklanym blatem to ciekawe rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się naprawdę popularne. Nie ma w tym nic dziwnego - sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od metrażu oraz stylu, w jakim zostało zaprojektowane. Choć niektórym może wydawać się, że jest to niepraktyczne rozwiązanie - rzeczywistość jest zupełnie inna! Poznaj największe zalety stołu ze szklanym blatem.
Czytaj dalej

Leżak czy ławka do ogrodu - co sprawdzi się lepiej?

Meble w naszych ogrodach pełną bardzo ważne funkcje. Umożliwiają nam spędzenie czasu z bliskimi na świeżym powietrzu, a także odpoczynek i relaks. Poza powszechnymi zestawami mebli ogrodowych, wyróżnia się również ławki oraz leżaki. Cieszą się niemałą popularnością, jednak znacznie się od siebie różnią oraz dają nam nieco inne możliwości. Choć mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest kupno zarówno leżaka, jak i ławki - niestety nie zawsze jest to możliwe. Kiedy więc warto zdecydować się na leżak, a kiedy na ławkę?
Czytaj dalej

Jak dbać o drewnianą ławkę ogrodową?

Odpowiednia pielęgnacja mebli ogrodowych jest niezwykle ważna. Na negatywny wpływ czynników atmosferyczny narażone są zarówno ławki, jak i pozostałe meble ogrodowe. Konserwacja zależy w głównej mierze od materiału, z którego zostały wykonane - najbardziej wymagające są drewniane meble ogrodowe. Dowiedz się, jak dbać o ławkę ogrodową wykonaną z drewna. 
Czytaj dalej

Ogród naturalistyczny - czym się charakteryzuje? Jak go zaprojektować?

Ogród naturalistyczny nawiązuje do naturalnych zbiorowisk roślinnych, jak sama nazwa wskazuje - cechuje go naturalność i lekkość. Prezentuje się wyjątkowo, o każdej porze roku budzi zachwyt. Będąc w ogrodzie naturalistycznym, możemy poczuć się jak w lesie czy na łące. Jest to świetne rozwiązanie, nie tylko ze względu na piękny widok. Czym charakteryzuje się ogród naturalistyczny i jak wygląda jego projektowanie?
Czytaj dalej

Z jakiego drewna powstają najlepsze meble ogrodowe?

Drewniane meble ogrodowe powszechnie uważa się za trwałe i oryginalne. Trwałość, jak i wygląd mebli w dużej mierze zależą od tego, jaki gatunek drewna został wykorzystany. W przemyśle meblarskim wykorzystuje się wiele różnorodnych gatunków drewna, które w większym lub mniejszym stopniu - różnią się od siebie. Poniżej przedstawiamy rodzaje drewna na meble, a także ich największe zalety. 
Czytaj dalej

Jak dbać o poszczególne rodzaje mebli ogrodowych?

Meble znajdujące się w naszych ogrodach, przez cały sezon narażone są na działanie czynników atmosferycznych. Pod wpływem deszczu czy nadmiernego słońca mogą stracić swój pierwotny wygląd. Tyczy się to jednak również odpowiedniej eksploatacji - jeśli nie będziemy odpowiednioz nich korzystać i pielęgnować, wszelkie plamy zaczną się utrwalać. Jak odpowiednio dbać o poszczególne rodzaje mebli ogrodowych? Dowiedz się!
Czytaj dalej

Jakie meble do ogrodu, na taras, a jakie na balkon?

Ogród daje nam wiele możliwości. Jeśli jest duży, dostępne miejsce możemy zaaranżować w dowolny sposób. Taras i balkon dają nam jednak nieco mniej możliwości, nie tylko ze względu na mniejszą powierzchnię. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji taras, ogród czy balkon - powinniśmy wykorzystać tą możliwość najlepiej, jak potrafimy. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w ogrodzie, jakie na tarasie, a jakie na balkonie? Przekonaj się!
Czytaj dalej

Artykuły